×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów bezpłatnych warsztatów ceramicznych w pensjonacie Raad na Uroczysku. Od 25 sierpnia przez cztery kolejne dni każdy mógł spróbować tworzyć w glinie. Na warsztaty zgłaszali się zarówno turyści, jak i mieszkańcy Szklarskiej Poręby. Tajniki pracy w glinie poznawali dorośli i dzieci. Wielu jednak rezygnowało ze względu na zmienną aurę, bowiem początkowo zajęcia odbywać się miały na świeżym powietrzu. Wiatr i przelotne deszcze zagoniły uczestników do środka.

Opiekę artystyczną nad tegorocznymi warsztatami objęła Marika Benke - Gajda wykładowca na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie, laureatka wielu prestiżowych nagród artystycznych. Pomimo zmiennej pogody udało się odpalenie pieca węgierskiego. Zbudowany jest on z cegły klinkierowej. Prace w piecu węgierskim zasypywane są koksem i wypalają się przez dwie doby, co jest bardzo widowiskowe, szczególnie wieczorem i nocą.

W trakcie warsztatów otwarta została wystawa zatytułowana „Ceramiczny Karkonosz” , na której pokazano prace artystów uczestniczących w corocznych plenerach ceramicznych organizowanych w Pensjonacie Raad na Uroczysku.