×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

9 śnieżnych bloków, 9 czteroosobowych drużyn, mnóstwo inwencji twórczej i jeszcze więcej zabawy.

Już po raz siódmy uczestnicy Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu - Śniegolepy udowodnili obserwatorom, jury a przede wszystkim sobie samym,  że z 1,5 m pryzmy śniegu można wyczarować naprawdę złożone, ciekawe formy.  W ruch poszły piły, szpachelki, łyżki, noże, kielnie a nawet maczeta i łyżka do butów. Aby zrealizować swoje projekty ekipy mozolnie dłubały, cięły, formowały i dolepiały. I tak po 5 godzinach wytrwałej pracy zebranym dookoła widzom ukazały się wspaniałe rzeźby śnieżne, zadziwiające nie tylko pomysłowością autorów, ale także detalami, precyzyjnie uformowanymi w tak trudnym materiale, jakim jest śnieg.

Pierwszą nagrodę zdobyła drużyna Jaromiry ze Szklarskiej Poręby za "Ławkę rezerwowych". Załoga Pani Marii Misztal usadziła na ławce snowbordzistę z deską i kuflem piwa. Na drugim miejscu znalazł się "Smok"drużyny Kolorowe Łapy, natomiast trzecim miejscem uhonorowano drużynę Śnieżynek za rzeźbę pt. "Coś pięknego" a będącą w rzeczywistości figurą króla z...bosymi stopami. Poza konkursem pokazowe rzeźby wykonali artyści z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz artyści Szklarskiej Poręby - Maciej Wokan i Grzegorz  Pawłowski. Na koniec wszystkie rzeźby zostały fantastycznie podświetlone przez firmę Philips.
Całodniowy heppening pod Dolną Stacją Kolei Linowej na Szrenicę urozmaiciły dodatkowo występy przedszkolaków, pokaz walki shidokan i gorące rytmy italo disco w wykonaniu zespołu Avanti. Po rozdaniu nagród do tańca...również tańca brzucha, zachęcił żywiołowy "BUENOS AMIGOS", a na zakończenie imprezę uświetnił pokaz sztucznych ogni.

Tekst Edyta Głębocka

Patroni medialni imprezy: Polskie Radio Trójka, Gazeta Wyborcza, Nowiny Jeleniogórskie.
Sponsorzy: Philips i Karkonoski Festiwal Światła, Hotel"Las", Bergson, Interferie Hotel „Bornit”, Sudety Lift, LOT, Karkonoski Park Narodowy.
Goście: Michał Olszański (w jury), Paweł Homa, Robert Kantereit, Grzegorz Wasowski

KONKURS FOTOGRAFICZNY "ŚNIEGOLEPY 2009" - regulamin 

Wyniki

Zdjęcia z imprezy w naszej galerii poniżej. Więcej zdjęć ZOBACZ TUTAJ