×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Jazzowym akcentem Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej zakończył cykl świątecznych wydarzeń pn. „Idą święta”. Przez cały grudzień dzięki warsztatom i koncertom zorganizowanym przez MOKSiAL mogliśmy wspólnie cieszyć się nadchodzącymi świętami i przezywać tradycję wspólnego kolędowania w ich trakcie.

30 grudnia w Interferie Sport Hotel Bornit sala pękała w szwach. Kolędy i świąteczne hity świetnie zabrzmiały w jazzowej aranżacji, tym bardziej że zostały wykonane przez rewelacyjnych muzyków: w tym legendy polskiego jazzu Zbigniewa „Levandek” Lewandowskiego oraz Jacka Szreniawy , Jakuba Olejnika i Łukasz Pereka.

Obok znanych polskich kolęd mogliśmy usłyszeć refleksyjną Joni Mitchell czy Kolędę dla Nieobecnych uzupełnione świetnymi jazzowymi improwizacjami artystów występujących na scenie.

Wśród publiczności obok mieszkańców było bardzo wielu turystów, którzy kilka dni wcześniej rezerwowali bilet na świąteczne jazzowanie.
Po koncercie Chóru Głosowanie, świątecznym pieczeniu pierników i kreatywnych warsztatach robienie ozdób choinkowych koncert w Hotelu Bornit zamykał cykl „Idą święta”.

Zarówno podczas koncertów jak i podczas świątecznych warsztatów był zawsze komplet uczestników i gdyby nie ograniczenia lokalowe byłby ich znacznie więcej. Dlatego już dziś cieszymy się na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia za rok !

(MOKSIAL)