×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W ramach projektu "Kronika mojego miasta" w dniu 25 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej odbył się wernisaż wystawy, na który licznie przybyli uczestnicy projektu. Seniorzy i juniorzy po raz kolejny spotkali się tym razem już zobaczyć efekt swojej pracy, spisane wspomnienia, wyeksponowane zdjęcia, dokumenty, przeprowadzone wywiady. Wszyscy ze wzruszeniem obiecywali zaangażowanie w kontynuację projektu. Osoby, które do tej pory nie podzieliły się jeszcze swoją historią odwiedzając wystawę zainspirowane efektem pracy wyraziły chęci uczynienia tego.

W ramach projektu powstał również film upamiętniający życie i twórczość Wlastimila Hofmana – malarza polsko-czeskiego pogranicza pt. „Wlastimilówka historia ludzi i miejsca”, który można było obejrzeć na wernisażu wystawy na dużym ekranie w specjalnie przygotowanej sali kinowej. Uroczystość uświetnił występ zespołu GŁOSOWANIE pod dyrekcją Jacka Szreniawy. Zespół śpiewający piosenki świata idealnie wpasował się w konwencję imprezy co również spotkało się z aplauzem.
Wystawę można oglądać do 4 lipca 2014 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 20:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie.

Film pt. „Wlastimilówka – historia ludzi i miejsca” jest dostępny na stronie www.moksial.pl w zakładce ostatnie artykuły, pod linkiem Kronika mojego miasta.

ZAPRASZAMY!
Więcej o projekcie, zbiorach i wystawie.

Źródło

Projekt pn. „Kronika mojego miasta” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.