×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Po wielu latach nieużytkowania budynek Esplanady znów jest otwarty dla gości.  Serwowana jest świetna kawa i herbata oraz czekolady pitne, praliny i czekoladowe desery. Jednak przede wszystkim obejrzeć można przepiękne pejzaże sudeckie.  Otwarta została Galeria Cafe Park Esplanada.

Karol Nienartowicz Górski Fotografik – zdjęcia jego właśnie autorstwa zawisły na ścianach Galeria Cafe Park Esplanada.  Karol Nienartowicz fotografuje góry od 2003 roku. Po analogowych początkach, w 2005 roku zainteresował się fotografią cyfrową, dzięki której tak naprawdę odkrył fotografowanie gór. Na swym koncie ma setki zdjęć wykonanych w górach niemal całej Europy od Rumunii po Szkocję. Jego zdjęcia znane są głównie z publikacji internetowych.

W Galerii Cafe Park Esplanada działającej przy Rodzinnym Park Esplanada obejrzeć i kupić można jego fotografie sudeckie. Kolorowe, pełne tajemnicy a równocześnie uroku zdjęcia pejzażowego. Wszystkie kopie wykonane na płótnie, w dużych formatach, nadają tym fotografiom inny, malarski charakter. 

Zamiarem Galerii jest prezentowanie prac artystów działających w ramach Kolonii Artystycznej.  Jest to miejsce, gdzie nie tylko można obcować ze sztuką, ale także gdzie tę sztukę można kupić. 

Galeria i kawiarnia to kolejny etap inwestycji Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada, który oferuje całoroczną rozrywkę a także miejsca wypoczynku. Jeszcze wiosną ma zostać odbudowany taras widokowy z leżakownią. 

Galeria czynna jest w godzinach otwarcia Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada Szklarska Poręba ul. Pstrowskiego 5a dojazd i parking od strony stadionu lekkoatletycznego.