×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

12 srebrnych AuRunów trafi do 12 śmiałków, którzy w minionym sezonie letnim wyszli na szlaki wokół Szklarskiej Poręby by na podstawie spisków walońskich odszukać miejsca zaszyfrowane. To gra terenowa organizowana już 5 rok z rzędu i za każdym razem przyciąga coraz więcej uczestników. W minionym sezonie kart z zaszyfrowanym tekstem pobrano ponad 300, ale grę ukończyła tylko połowa śmiałków. Spośród nich w minioną sobotę rozlosowano 12 srebrnych AuRunów – walońskich monet z zaginionego skarbu (nazwiska zwycięzców poniżej).

Zanim doszło do losowania, wcześniej Walonowie ze Szklarskiej Poręby zaprosili na widowisko teatralne, które sami przygotowali na podstawie legendy o Orlej Skale. Opowieść o kamieniu filozoficznym i tajemnych księgach mądrości, które schował Duch Gór i o powstaniu Orlej Skały wywoływała emocje i gromkie brawa na zakończenie.

----

Wyprawa po Srebrne AuRuny odsłona V .

W dniu 10 Listopada o godzinie 17.30 w hotelu ,,Orla Skała” w Szklarskiej Porębie Dolnej odbyło się losowanie 12 srebrnych AuRunów V . Losowania dokonał osobiście Burmistrz Miasta Szklarska Poręba Pan Grzegorz Sokoliński.

Zwycięzcami tegorocznej wyprawy po Srebrne AuRuny zostali:

 1. Katarzyna Bartoszewicz - Sopot
 2. Agnieszka Cioch - Grodków
 3. Jacek Fiedot – Świeradów Zdrój
 4. Damian Jankowski – Wałbrzych
 5. Rafał Kapuścik – Namysłów
 6. Mateusz Ludwig – Czermionka - Leszczyny
 7. Zuzanna Lewandowska – Sulmin
 8. Łukasz Madej – Poznań
 9. Krzysztof Mrozowski – Gliwice
 10. Dominik Olejniczak – Luboń
 11. Tomasz Rydzak - Nowa Sól
 12. Nina Schubert – Wrocław

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt pod numer telefonu 665-322-795 w celu uzgodnienia sposobu odebrania nagrody.

Organizatorzy konkursu

Mennica Sudeckiego Bractwa Walońskiego http://www.aurun.pl/

Hotel Orla Skała