×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W Szklarskiej Porębie i Karpaczu znów można zwiedzać ośrodki edukacyjne KPN

Karkonoski Park Narodowy otworzył dziś (3 czerwca) ośrodki edukacyjne. Co prawda z ograniczeniami wynikającymi ze stanu epidemii. W Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie nie będzie udostępniana sala główna z multimedialną ekspozycją z przyciskami oraz sala terenowa i plastyczna. Sale te zostaną otwarte wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń związanych z koronawirusem. W całej placówce jednocześnie będzie mogło przebywać co najwyżej 6 osób.
Także Centrum Informacyjne KPN w Karpaczu od dziś jest otwarte: czynny jest ośrodek edukacyjny i Ogród Ziół i Krzewów. Niestety nie będzie działał Domek Laboranta — jest zbyt mały by zachować wymagane przepisami odległości miedzy zwiedzającymi. Do ogrodu jednocześnie będzie mogło wejść 10 osób, na salę ekspozycyjną 4. Zamknięty pozostaje Domek Myśliwski.
By wejść do ośrodka należy zadzwonić dzwonkiem przy drzwiach. Maty do dezynfekcji i instrukcje są przygotowane. Każdy powinien być w maseczce i rękawiczkach. Pracownicy będą sprawdzać temperaturę ciała wchodzących. Ośrodki KPN będą czynne dla zwiedzających od wtorku do soboty. Szczegóły dotyczące specjalnych zasad. https://kpnmab.pl/ruszaja-osrodki-edukacyjne-kpn-1929/n
Źródło: Karkonoski Park Narodowy