Uruchomione zostały 3 dodatkowe wersje językowe oficjalnej internetowej strony miasta. Niektóre elementy wersji obcojęzycznych są obecnie testowane, sprawdzane, a wszelkie niedoskonałości na bieżąco poprawiane. Z góry dziękujemy za sugestie i uwagi.

Jednym z takich elementów, który na dniach ulegnie zmianie, będzie wyszukiwarka noclegów. Obecnie na stronie internetowej miasta, w wersji polskojęzycznej, prezentowany jest każdy legalnie działający obiekt. Ich właściciele mają możliwość edycji, zmiany, dodawania informacji i fotografii o obiekcie, a także zamieszczania ofert „last minute”. W wersji polskojęzycznej na razie nic się nie zmieni.

W serwisie angielsko-, niemiecko- i czeskojęzycznym prezentowane będą wyłącznie te obiekty, które mają własne internetowe strony w wersjach obcojęzycznych. Innymi słowy, jeśli jakiś obiekt (hotel, pensjonat, pokoje gościnne) ma własną stronę internetową, na której przedstawia swoją ofertę w językach: niemieckim, angielskim lub czeskim, wówczas na stronie miasta pojawi się odnośnik do tej strony.

W katalogach w podziale na hotele, pensjonaty i inne obiekty w wersjach obcojęzycznych będą prezentowane tylko te obiekty, których zarządcy, prześlą dwój internetowy adres www na pocztę email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Zachęcamy do prezentowania w ten sposób informacji o swoich obiektach w wersjach obcojęzycznych już teraz, kiedy kibice z całej Europy szukają możliwości zakwaterowania w Szklarskiej Porębie podczas Pucharu Świata w biegach narciarskich, ale nie tylko. Z każdym rokiem rośnie grupa zagranicznych uczestników Biegu Piastów, którzy również szukają zakwaterowania. To, czy znajdą informacje o obiektach na stronie miasta, w językach, którymi się posługują, zależy w tej chwili już wyłącznie od branży hotelarskiej.