×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

20 lat z TrójkąSzklarska Poręba świętowała przez trzy dni 20-letnią przyjaźń z Programem III Polskiego Radia. Od 15 do 17 lutego na Skwerze Radiowej Trójki miały miejsce dwa bardzo udane wydarzenia: IV Festiwal Trójka Górom oraz Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu. Były sukcesem organizacyjnym i medialnym, a także  rozrywką na najwyższym poziomie  jaką organizatorzy -  Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie zagwarantował zarówno gościom wypoczywającym w tym czasie pod Szrenicą jak i mieszkańcom Szklarskiej Poręby.

Tegoroczna edycja Festiwalu Trójka Górom była mocno związana z historią współpracy z Programem III Polskiego Radia.

20 lat temu jesienią 1998 roku Szklarska Poręba otrzymała zaszczytne miano ZIMOWEJ STOLICY TRÓJKI.  W centrum miasta skwerkowi nadano nazwę SKWERU RADIOWEJ TRÓJKI, a jednej z alejek - ALEI TRÓJKOWYCH GWIAZD. Kolejne lata współpracy to  wspólnie organizowane imprezy latem i zimą  , które ożywiły nasze miasteczko, a słuchacze Trójki dowiedzieli się, że ich ulubiona rozgłośnia ma swoją  stolicę w Karkonoszach. 20 lat to czas, w którym przeżywaliśmy wspólnie piękne chwile, dając radość mieszkańcom, turystom i słuchaczom Trójki. Przyjaźń trwa do dziś dzięki niepowtarzalnym walorom naszego regionu, wysokiemu poziomowi trójkowych audycji, a przede wszystkim dzięki ludziom o podobnej wrażliwości.

20 lat z Trójką20 lat współpracy zaowocowały IV Festiwalem Trójka Górom , który w tym roku był kulturalno – rozrywkową ucztą. Przez trzy festiwalowe dni w namiocie spotkań znani i lubiani dziennikarze Programu III Polskiego Radia spotkali się z gwiazdami ekranu, teatru, sportu, literatury czy muzyki. Sferyczny namiot gościł w niezwykłych, czasem intymnych rozmowach : Annę Dymną, Magdę Umer, Iwonę Guzowska , Katarzynę Zawadzka,  Grażynę Dobroń czy Katarzynę Kłosińska oraz Organeka. Większość rozmów była nagrywana i w najbliższym czasie będzie retransmitowana na trójkowej antenie. Na wszystkich spotkaniach było bardzo wielu słuchaczy. Ci którzy nie mogli dostać się do namiotu oglądali transmisję rozmów na telebimie stojącym na Skwerze Trójkowym. Zorganizowano również  panel dyskusyjny dotyczący współpracy z radiową Trójka, w którym udział wzięli niemal wszyscy trójkowi dziennikarze i pracownicy Programu III PR goszczący w tym czasie w Szklarskiej Porębie: Barbara Marcinik, Grażyna Dobroń, Elżbieta Walendzik , Henryk Sytnera, Marek Niedźwiecki,Michał Olszańskiego, Kuba Strzyczkowski, Piotr Stelmach, Ryszarda Jaźwińskiego  i Tomasza Żąda.  Podczas festiwalu codziennie miały  również miejsce audycje nadawane na żywo ze Szklarskiej Poręby, w tym po raz pierwszy „ Zapraszamy do Trójki” prowadzony przez Kubę Strzyczkowskiego czy „Lista Przebojów Trójki”. Podczas listy  namiot pękał w szwach, a wszyscy zostali poczęstowani tortem z okazji jubileuszu współpracy. Zresztą to nie jedyny kulinarny akcent. Na rozpoczęcie festiwalu oprócz orkiestry dętej wprowadzonej przez Walonów, atrakcją były pączki w trójkowym kolorze magenta, które były jednocześnie słodką walentynką dla wszystkich z okazji 20 letniego romansu Trójki ze Szklarską. Dla odmiany w kolejnych dniach Norweska Dolina, główny sponsor Festiwalu, częstowała Hot Trollami – przygotowanymi na podstawie norweskiego przepisu.

20 lat z TrójkąFestiwalowi towarzyszyło wiele znakomitych wydarzeń. Spektakl „Przybora na 102”, na który bilety rozeszły się ja świeże bułeczki. Wszyscy szczęściarze , którzy mogli go obejrzeć docenili niezwykłe połączenie kunsztu piosenek Jeremiego Przybory z wrażliwością Magdy Umer i surrealistycznym humorem Mumio.  W namiocie spotkań odbył się pokaz filmowy „W imieniu diabła” a w Esplanadzie miała miejsce udana Dyskoteka na Lodzie prowadzona przez Tomasza Żądę. Na zakończenie festiwalu  specjalnymi statuetkami uhonorowano osoby , które do współpracy najbardziej się przyczyniły w tym: Henryka Sytnera, Marka Niedźwieckiego, Michała Olszańskiego, Grażynę Dobroń, Elę Walendzik  i Eugeniusza Zielenkiewicza. Burmistrz Mirosław Graf podziękował również trzem poprzednim burmistrzom : Zbigniewowi Misiukowi, Arkadiuszowi Wichniakowi oraz Grzegorzowi Sokolińskiemu. Każdy z nich reprezentował inny okres, w którym kwitła współpraca z Radiową Trójka. Specjalne podziękowania otrzymała również Grażyna Biederman - wieloletnia kierownik Referatu Promocji Miasta za olbrzymi wkład w rozwój współpracy z Programem III Polskiego Radia.

Na koniec festiwalu odpalono sztuczne ognie i przygotowane niezwykłą atrakcje –plenerowy  koncert Organka. Artyści dali z siebie wszystko. Świetna scenotechnika i zaangażowanie artystów sprawiły,że wiele osób z publiczności na długo zachowa koncert w pamięci.

20 lat z TrójkąBardzo dobrym uzupełnieniem Festiwalu były Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu. Na Skwerze Radiowej Trójki oprócz Namiotu Spotkań stały wielkie pryzmy śniegowe, w których do tematu „Miłośc rządzi światem” rzeźbili artyści z ASP z Wrocławia, Katowic, Łodzi i Gdańska. Towarzyszyły temu zabawy i warsztaty dla całych rodzin w śniegu i lodzie. O Mistrzostwach szeroko donosiły ogólnopolskie media.

To był bardzo dobry weekend dla naszego miasta, o którym słychać było szeroko poza Szklarską Porębą.

Organizatorem Festiwal Trójka Górom i Mistrzostw Polski w Rzeźbie ze Śniegu był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie przy  wsparcie medialnej Referatu Promocji.

Organizatorzy bardzo dziękują partnerom i sponsorom. Głównym partnerem była Norweska Dolina, która ufundowała noclegi dla naszych gości. Firma Loman przekazała w formie nagród charakterystyczne czapki, w których można było zobaczyć organizatorów oraz dziennikarzy trójkowych, Termy Cieplickie przekazały wejściówki i gadżety, Firma Kawon podarowała wyśmienitych herbatek ziołowych. Huta Szkła Kryształowego Julia  ufundowała piękne kryształowe puchary. Dziękujemy również  Restauracji Metafora, firmom ICE ART, Kawon, Qbik, Kan Bud, Restauracji Topollino, Kosmos Mega Sound System. Specjalne podziękowanie składamy  młodym wolontariuszom ze w Szklarskiej Porębie a także Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej.

(tekst:MOKSiAL, foto: Marcin Oliwa Soto, Bartek Wójcikiewicz)

 • Hits: 6513
 • Hits: 211
 • Hits: 220
 • Hits: 207
 • Hits: 227
 • Hits: 241
 • Hits: 232
 • Hits: 216
 • Hits: 213
 • Hits: 211
 • Hits: 244
 • Hits: 235
 • Hits: 233
 • Hits: 228
 • Hits: 239
 • Hits: 252
 • Hits: 239
 • Hits: 217
 • Hits: 230
 • Hits: 219
 • Hits: 218
 • Hits: 231
 • Hits: 239
 • Hits: 235
 • Hits: 215
 • Hits: 250
 • Hits: 215
 • Hits: 230
 • Hits: 211
 • Hits: 217
 • Hits: 231
 • Hits: 576
 • Hits: 222
 • Hits: 228
 • Hits: 222
 • Hits: 240
 • Hits: 219
 • Hits: 225
 • Hits: 223
 • Hits: 245
 • Hits: 215
 • Hits: 238
 • Hits: 243
 • Hits: 229
 • Hits: 220
 • Hits: 216
 • Hits: 219
 • Hits: 252
 • Hits: 212
 • Hits: 522
 • Hits: 230
 • Hits: 207
 • Hits: 232
 • Hits: 223
 • Hits: 229
 • Hits: 246
 • Hits: 236
 • Hits: 222
 • Hits: 246
 • Hits: 238
 • Hits: 244
 • Hits: 219
 • Hits: 234
 • Hits: 245
 • Hits: 222
 • Hits: 227
 • Hits: 273
 • Hits: 208
 • Hits: 228
 • Hits: 251
 • Hits: 255
 • Hits: 250
 • Hits: 241
 • Hits: 230
 • Hits: 201
 • Hits: 241
 • Hits: 233
 • Hits: 231
 • Hits: 210
 • Hits: 223
 • Hits: 224
 • Hits: 217
 • Hits: 217
 • Hits: 205
 • Hits: 210
 • Hits: 229
 • Hits: 233
 • Hits: 248
 • Hits: 230
 • Hits: 214
 • Hits: 538
 • Hits: 218
 • Hits: 229
 • Hits: 222
 • Hits: 228
 • Hits: 221
 • Hits: 204
 • Hits: 220
 • Hits: 223
 • Hits: 215