×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Schronisko, które przestało istnieć

Schronisko, które przestało istnieć

Od 02.09.2022 18:00 do 02.09.2022 20:00

Lokalizacja:

Kategorie: Spotkanie autorskie

Hits: 2078

Oceń:

Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem, autorem książki "Schronisko, które przestało istnieć".
2 września (piątek), godz. 18 w Browarze Mariental w Szklarskiej Porębie. W trakcie spotkania odbędzie się degustacja lokalnego piwa.
Spotkanie poprowadzi Piotr Słowiński

Młody stomatolog Maksymilian Rajczakowski jedzie w Karkonosze, by odetchnąć od rodzinnych problemów. Nie jest świadomy tajemnic drzemiących w wojennej przeszłości gór. Czy znajdzie to, czego szuka?
Właściciel nieczynnego schroniska Nad Śnieżnymi Kotłami ginie w nieszczęśliwym wypadku. Niedługo po tej tragedii na miejsce przybywa jego bratanek Maksymilian. Mężczyzna dowiaduje się, że przed śmiercią wuj z niejasnych przyczyn interesował się losami innego górskiego schroniska, które tuż po II wojnie światowej spłonęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdy na jaw wychodzą kolejne fakty, Rajczakowski nabiera podejrzeń, że śmierć wuja nie była nieszczęśliwym zrządzeniem losu. Nieświadomy czyhającego zagrożenia podejmuje własne śledztwo. Wkrótce zaczyna otrzymywać pogróżki od kogoś, kto podaje się za Ducha Gór… Jeśli w porę nie rozwikła zagadki, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
Schronisko, które przestało istnieć otwiera serię powieści poświęconych Karkonoszom. To trzymające w napięciu i naznaczone rodzinnymi sekretami kryminały, a także gęsta od zagadek i legend wędrówka po zapomnianych szlakach przeszłości.
TOM DRUGI W PRZYGOTOWANIU

Sławomir Gortych - spotkanie autorskie 2 września 2022 roku