×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Sympatyczni artyści - rozmowy o sztuce

Sympatyczni artyści  - rozmowy o sztuce

Od 30.11.2019 16:00 do 30.11.2019 21:00

Lokalizacja: Kopernika 9, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Kategorie: Kultura

Hits: 4337

Oceń:

FUNDACJA BRACI KOLONIE ARTYSTYCZNE W SUDETACH ZACHODNICH zaprasza w sobotę na andrzejkowe spotkanie ze sztuką do sali konferencyjnej w Norweskiej Dolinie przy ul. Kopernika 9 zaczyna się o godz. 16. otwarciem małej wystawy malarzy z Kazimierza Dolnego.
W kolejnej części programu zagadnienia kolonii artystycznych przedstawią naukowcy: dr Dorota Seweryn z Kazimierza Dln. oraz i dr Przemysław Wiater.
Po przerwie kawowej spotkaniem pokieruje i wciągnie gości w dyskusję kierownik Domu Carla i Gerharta Hauptmannów — Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie, Bożena Danielska.

Rozmowy o sztuce i dookoła sztuki:
1. Jak działa kolonia w Kazimierzu Dln.? Co daje artystom? Czy marka kolonia artystów przyciąga turystów? Czy artyści nie zaniżają artystycznych lotów w obliczu klienta i jego gustów?

2. Czy Karkonoszom potrzebna marka kolonia artystów i do czego? Co zrobić, żeby zadziałała (znaczy by artyści mieli lepiej i żyło im się dostatniej:)? Co mieszkańcy mogą zaoferować artystom i odwrotnie? Co artyści mogą zrobić dla mieszkańców? Czy w ogóle istnie potrzeba formułowania marki kolonia artystów?

3. Czy na sztuce można zarabiać, i czy to nie niszczy idei sztuki? Czy znają się nawzajem? Jak artyści z obu miast oceniają siebie wzajemnie?