×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Znikająca architektura Domów Sudeckich

Znikająca architektura Domów Sudeckich

Od 16.11.2018 16:00 do 16.11.2018 19:00

Lokalizacja: Słowackiego 13, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Kategorie: Dla mieszkańców, Miejskie

Hits: 6626

Oceń:

Znikająca architektura Domów SudeckichArchitektura zatopiona w szkle, czyli szklarskie asamblaże - warsztaty szklarskie

16 i 23 listopada 2018 r., w godz. 16-19

Prowadzenie Edyta Kulla w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie, przy Słowackiego 13.

Ten dość enigmatyczny temat oznacza technikę, materiał i zagadnienie, z którym zmierzą się uczestnicy warsztatów – młodzież i dorośli, którym bliskie i znajome są otaczające ich na co dzień architektoniczne perełki. Wiele pięknych budynków popada w ruinę, więc chcąc zachować o nich pamięć grupa fascynatów stworzy artystyczne obiekty.

Szklane asamblaże to instalacje w formie kolażu wykorzystujące przedmioty i materiały ściśle powiązane z architekturą. Jak przez dziurkę od klucza będziemy starać się dojrzeć świat, który znika, a dzięki artystycznym zabiegom i wiedzy postaramy się unaocznić innym, iż to co zapomniane i często wręcz odrzucane, na powrót może być piękne i wciąż zachwycać. Nowatorskie techniki połączenia fotografii, szkła i innych materiałów będą stanowić atrakcyjną platformę do wykreowania nowoczesnych wizji.


Mgr sztuki Edyta Kulla jest artystką-szklarzem, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła.
Sama siebie nazywa „robotnicą kultury”, ponieważ jest ściśle związana i realizuje liczne przedsięwzięcia w wielu dolnośląskich ośrodkach kultury.
Prowadzi od 2000 roku autorską pracownię witrażu i szkła artystycznego wg własnego programu z zakresu edukacji artystycznej pod nazwą Akademia Szklanej Inspiracji, przy Jeleniogórskim Centrum Kultury.
Realizuje autorskie warsztaty w zakresie edukacji artystycznej dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Projektuje architekturę wnętrz, realizuje obiekty użytkowe ze szkła artystycznego, zajmuje się projektowaniem graficznym, jest kuratorem wystaw i inicjatorem wydarzeń artystycznych. Prezentuje swój dorobek artystyczny na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Na warsztaty zaprasza Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Obowiązują zapisy przez e-pocztę: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba miejsc ograniczona – udział bezpłatny!

KULTURALNE KARKONOSZE - ŚCIEŻKI TOŻSAMOŚCI otrzymały dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przy wsparciu Stowarzyszenia Lokalni – Niebanalni w Szklarskiej Porębie.