Spotkanie Marka Niedźwieckiego z Magdą Umer

Spotkanie Marka Niedźwieckiego z Magdą Umer

Od 16.02.2018 10:00 do 16.02.2018 11:00

Lokalizacja: 1 Maja 1, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Kategorie: Kultura, Dla mieszkańców

Hits: 5954

Oceń:

Spotkanie Marka Niedźwieckiego z Magdą Umer
piątek,  16 lutego, godz. 17.30,  Skwer Radiowej Trójki, Namiot Spotkań
Wstęp wolny

Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy polskich Marek Niedźwiecki w rozmowie z Magdą Umer właścicielką najbardziej lirycznego głosu w kraju

Magda Umer - to polska piosenkarka, aktorka i scenarzystka. Współpracowała z Agnieszką Osiecką, Zbigniewem Zamachowskim, Włodzimierzem Nahornym, Sewerynem Krajewskim. Ma na koncie recitale, spektakle i programy telewizyjne. Od kilku lat wraz z Andrzejem Poniedzielskim prowadzi blog "Chlip - Hop, czyli jak trwoga to do blooga".

Urodziła się w 1949 roku w Warszawie, tam też skończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej. Od początku związana była z piosenką poetycką i kabaretami: Abakus i studenckiego klubu Stodoła. Do jej największych przebojów należały piosenki "Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie", "Jestem cała w twoich rękach", "Dawno chyba", "Oczy tej małej", "Już szumią kasztany".

Wyreżyserowała także spektakle "Biała bluzka", "Kobieta zawiedziona" z Krystyną Jandą oraz "Zimy żal" z Jeremim Przyborą, wielokrotnie prowadziła koncert finałowy konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Jest autorką tekstów piosenek: "Łza na rzęsie" i "Tak jak w kinie", zagrała także rolę Racheli w "Weselu" w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Najlepiej czuje się w saunie parowej i w morzu, uwielbia poezję Leśmiana oraz piosenki Nata 'Kinga' Cole’a, Billie Holiday, Niny Simone i Diany Krall.
Oficjalna strona:
http://www.magdaumer.pl

Plakat do pobrania pdf [1.23 MB], jpg [683,14 KB]