Retro Narodzenie Ania Rusowicz i Jej Goście zaśpiewają Bigbitowe Pastorałki

Retro Narodzenie Ania Rusowicz i Jej Goście zaśpiewają Bigbitowe Pastorałki

Od 05 Styczeń 2018 18:00 do 05 Styczeń 2018 19:00

Lokalizacja: 11 Listopada 2, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Kategorie: Koncerty

Hits: 9228

Oceń:

Retro Narodzenie Ania Rusowicz i Goście zaśpiewają Bigbitowe PastorałkiBigbitowe Pastorałki z udziałem Ani Rusowicz i zaproszonych gości to koncert utrzymany w klimacie lat 60. i 70. Pochodząca z albumu „RetroNarodzenie" piosenka „Trudne życzenia" była jedną z najważniejszych i najpiękniejszych polskich piosenek 2016 roku. Na Liście Przebojów Trójki spędziła rekordową ilość 28 tygodni, z czego 16 tygodni w pierwszej dziesiątce!
 
W ostatnim roku postanowiliśmy stworzyć zupełnie nowe Pastorałki świąteczne. W bigbitowym stylu nawiązujemy do tradycji lat 60tych i 70tych. - mówi Artystka
Naszą ideą jest radosne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia w dobrym humorze i sprzyjającym otoczeniu. Nawiązujemy do tradycji polskich zespołów poprzednich dekad (film Kulig), góralskich tradycji oraz rockndrollowego klimatu. Jest to coś zupełnie nowego na naszym rynku muzycznym. Koncerty okraszone są pięknym światłem, nietypowymi instrumentami a przede wszystkim plejadą polskich Gwiazd muzyki rozrywkowej.

Gośćmi Ani Rusowicz będą:
Martyna Jakubowicz, Marek Piekarczyk, Staszek Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin, Ania Brachaczek, Adam Nowak, Marcelina

Kościół p.w. Bożego Ciała,
przy ul. Franciszkańskiej
5 stycznia 2018r.
godz. 18:00

Wstęp – 60 zł
bilety do nabycia w MOKSiAL-u
tel. 75 717 36 14

ul. Słowackiego 13,
Szklarska Poręba,

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Część wpływów z biletów zostanie przeznaczona na wsparcie Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie.

Retro Narodzenie Ania Rusowicz i Jej Goście zaśpiewają Bigbitowe PastorałkiSponsorem wydarzenia jest Norweska Dolina

Odkryj piękno Norweskiej Doliny
Nieskalana przyroda, piękne plenery, majestatyczne góry i wyjątkowa atmosfera - oto powody, dla których warto odwiedzić Norweską Dolinę w Szklarskiej Porębie. Obiekt, składający się z dziewięciu willi, nawiązuje do historycznej Doliny Siedmiu Domów – fenomenu kulturowego drugiej połowy XIX wieku. Jak dawniej, tak i dziś, miejsce inspiruje twórców do tworzenia, a zmęczonym pozwala prawdziwie wypocząć.
www.norweska-dolina.pl

Plakat do pobrania pdf [1.61 MB], jpg [1,14 MB]


Retro Narodzenie Ania Rusowicz i Goście zaśpiewają Bigbitowe PastorałkiMARTYNA JAKUBOWICZ
Jedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od czterdziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. Wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś  publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny.
Choć jej klimatyczne ballady znakomicie brzmią w kameralnych, zamkniętych salach, energiczne utwory z zacięciem rockowym sprawiają, że  równie dobrze radzi sobie na plenerowych imprezach i festiwalach (Pop Session, Rock Arena, Jarocin, Przystanek Woodstock, Rawa Blues i wiele innych) 
Na swoim koncie ma aż piętnaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone” i „Guitar Player”)  i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk” w 1995 i 2011 r).
W marcu 2016 roku, do sklepów trafił najnowy album Artystki – „Prosta Piosenka”. Jest to pierwsza od sześciu lat płyta autorska. Materiał został zrealizowany z udziałem min. Wojciecha Waglewskiego, Korteza i Jana Smoczyńskiego.  Single z tej płyty „Mój czas ucieka” i „Wielka Słabość” , osiągnęły wysokie notowania na Liscie Przebojów Programu Trzeciego.
Album „Prosta Piosenka” został doceniony zarówno przez media, jak i branżę muzyczną. Artystka otrzymała nagrodę Programu Trzeciego Polskiego Radia – Mateusz 2016 i nagrodę Fryderyk 2017 za „Album Roku w kategorii: Muzyka Korzeni” .

Retro Narodzenie Ania Rusowicz i Goście zaśpiewają Bigbitowe Pastorałki - Marek PiekarczykMarek Piekarczyk
jest wokalistą, autorem tekstów i muzyki. Brał udział w nagraniu i wydaniu przeszło 25 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio - video w Polsce i w innych krajach świata.
Wraz z zespołem TSA i solowo, zaśpiewał na przeszło 2500 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Sło-wacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie i Niemczech.                       
W latach 1986-1999 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie grał tytułową rolę w rock-operze "Jesus Christ Super Star ". Wystąpił w przeszło 100 spektaklach w Polsce i USA, Kanadzie, Finlandii i Rosji. Zawsze z wielkim powodzeniem.
Od roku 2002. śpiewa głównie w zespole TSA, który regularnie koncertuje, w pierwszym składzie osobowym. W kwietniu 2004 roku ukazało się premierowe wydawnictwo TSA, "Proceder". Występuje też ze swoim projektem „Marek Piekarczyk Akustycznie”, w spektaklu „Klenczon – Poemat Rockowy” oraz  w wydarzeniu muzyczny, „Kazania Świętokrzyskie” razem z Józefem Skrzekiem, Atymosem Apostolisem i Prawosławnym Chórem „Oktoich”.
W 2007. roku ukazało się wydawnictwo „YUGOPOLIS”, na której  dwie piosenki „Gdzie jest nasza polskich Miłość” i „Czy pamiętasz?” do własnych tekstów nagrał M. Piekarczyk.
W 2008, wystąpił w symfoniczno-rockowym projekcie „Night Rider Symphony” i wraz z amerykańskim chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater - Chicago zaśpiewał na koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA.
24. października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka „Źródło”.
Teledysk promujący płytę został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał.
Marek Piekarczyk bierze udział w wielu projektach charytatywnych: Nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” dla Fundacji im. Profesora Religi.
W roku 2013, rozpoczął współpracę programem TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów i w 2014 roku odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego i był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013”.  
W listopadzie 2014, ukazała się jego autobiograficzna książka pt „Zwierzenia Kontestatora”, która cieszy się dużą popularnością i ma świetne recenzje.
Na koncertach „Marek Piekarczyk – Akustycznie” razem z Markiem występują muzycy: Tadeusz Apryjas – gitara, voc. oraz Jacek Borowiecki – instrumenty perkusyjne, a także zaproszeni i zaprzyjaźnieni Artyści. Wspólnie pracują nad nowym materiałem studyjnym, który zostanie wydany w tym roku.
16. kwietnia 2016 roku, na Stadionie Miejskim w Poznaniu, odbyło się przedstawienie Rock-Opery: „Jesus Christ SuperStar” z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski z udzialem Marka Piekarczyka w roli głównej dla 34 tysięcznej widowni.
Od kilku miesięcy co niedzielę Marek prowadzi swoją audycję radiową w RMFFM pt: ”Marek Piekarczyk - Buntownik z wyboru”. Od roku występuje też z nowym projektem: „Marek Piekarczyk Symfonicznie” oraz „U2 Symfonicznie”.
facebook/MarekPiekarczyk, www.marekpiekarczyk.pl, www.tsa.com.pl

Retro Narodzenie Ania Rusowicz i Goście zaśpiewają Bigbitowe PastorałkiStaszek Karpiel-Bułecka
polski piosenkarz, lider i wokalista zespołów Gooral i Future Folk, narciarz.
W wieku pięciu lat rozpoczął swoją przygodę z narciarstwem, a jako szesnastolatek zainteresował się narciarstwem freestyle’owym. W 2004 roku po raz pierwszy wystartował w konkursie Polish Freeskiing Open, który odbył się w Zieleńcu. W 2005 roku zajął pierwsze miejsce w kolejnej edycji tych zawodów. W 2009 roku współtworzył Fiat Big Air na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W tym samym roku zdecydował się na zakończenie zawodowej kariery narciarskiej na rzecz rozpoczęcia kariery muzycznej.
W 2009 roku założył zespół Gooral, grający muzykę ethno-electro, którego został wokalistą. Na początku 2011 roku wziął udział w programie Wipeout – Wymiatacze, emitowanym w TVN. 26 kwietnia 2011 roku ukazała się debiutancka płyta studyjna zespołu Gooral zatytułowana Ethno Electro.

Retro Narodzenie Ania Rusowicz i Jej Goście zaśpiewają Bigbitowe PastorałkiSzymon Chyc-Magdzin
Urodzony w Zakopanem w rodzinie góralskiej, od dziecka związany z folklorem. Szkołę podstawową i Liceum Plastyczne im. A. Kenara o kierunku lutniczym ukończył w rodzinnym mieście. Fascynuje się sztuką, maluje i rysuje oraz projektuje wnętrza i meble. Studiuje na kierunku Architektura Wnętrz na ASP w Krakowie. Znakomity skrzypek, był członkiem wielu zespołów regionalnych min.: "Klimka Bachledy", "Budorze", "Bartusia Obrochty", " Homernik", "Czarne Karakuły" i inne. Odbył wiele podróży po kraju i za granicami. Od roku 2000 współpracuje z zespołem "Krywań".”

Retro Narodzenie Ania Rusowicz i Jej Goście zaśpiewają Bigbitowe Pastorałki - Ania BrachaczekAnna „Ania” Brachaczek
polska wokalistka i autorka tekstów, a także muzyk i kompozytorka, instrumentalistka. Ania Brachaczek znana jest przede wszystkim z występów w zespole muzyki alternatywnej BiFF. Wraz z grupą otrzymała dwukrotnie nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Wcześniej śpiewała w zespole Pogodno, grała także na gitarze basowej w formacji Los Trabantos. Współpracowała ponadto z zespołem Acid Drinkers oraz wokalistami Muńkiem Staszczykiem i Czesławem Mozilem. Obecnie śpiewa i gra na basie w zespole SiQ, z którym nagrała płytę o tym samym tytule.

Retro Narodzenie Ania Rusowicz i Goście zaśpiewają Bigbitowe Pastorałki - Adam NowakAdam Nowak
lider, twórca większości tekstów, gitarzysta i wokalista zespołu Raz, Dwa, Trzy. Związany z zielonogórskim środowiskiem akademickim, był aktorem kabaretów: "Drugi Garnitur", "Grupy Działań Odurzających - Kibuc" i współpracował z kabaretem "Potem".
W 1990 r. założył zespół "Raz, Dwa, Trzy", który został zwycięzcą 26. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie:
Muzyka grupy ma w sobie to coś, co nadaje jej indywidualny charakter, swoisty, niepowtarzalny styl. Znajdujemy w niej elementy rocka, jazzu, bluesa i reggae. Jest przesycona witalnością i zaangażowaniem.

Retro Narodzenie Ania Rusowicz i Goście zaśpiewają Bigbitowe Pastorałki - MarcelinaMarcelina
to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Na swoim koncie ma trzy autorskie płyty oraz wiele gościnnym udziałów (m.in. współpracę  z Grubsonem, happysad czy Piotrem Roguckim). Nominowana była m.in. do najważniejszej polskiej nagrody - Fryderyków, występowała na najważniejszych Festiwalach w Polsce - dwukrotnie na Opener, a także Coke Live, Off Camera, na Głównej Scenie Przystanku Woodstock. Wystąpiła także w Londynie, Paryżu, Risoul, Les Sybelles, na Mauritiusie, a jesienią 2016 roku odbyła trasę koncertową w Japonii. W ubiegłym  roku jako jedyna polska artystka wystąpiła na  Głównej Scenie Orange Warsaw Festiwal u boku takich gwiazd jak Skunk Anansie, Lana del Ray i Die Antwoord. Otrzymała również nagrodę specjalną dla "Artysty w sieci" podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Jej koncerty to niezwykła dawka energii wspierana przez znakomity zespół, co zawsze jest gwarancją udanego wieczoru.

Tak na Święta do Szklarskiej Poręby zapraszała Ania Rusowicz w zeszłym roku.

szklarska  MOKSiAL nowe logo  Rusowicz  Norweska Dolina   white