MURAL ART – „Świat według Hofmana”

MURAL ART – „Świat według Hofmana”

Od Kwiecień 28, 2017 10:30 do Kwiecień 28, 2017 12:30

Lokalizacja: 11 Listopada 2, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Kategorie: Imprezy rekreacyjne, Imprezy kulturalne

Hits: 2005

Oceń:

MURAL ART – „Świat według Hofmana”MURAL ART – „Świat według Hofmana”
Zapraszamy w dniu 28 kwietnia na Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 5 podczas  którego,  odbędzie się odsłonięcie naściennego dzieła MURAL ART inspirowanego życiem i twórczością malarza Wlastimila Hofmana oraz warsztaty muraLOVE.
Autorem projektu murala jest artysta Stanisław Szumski

Program:
10:30 – MURAL ART - odsłonięcie wspólnego polsko – czeskiego naściennego dzieła
10:45 – 12:30 – warsztaty muraLOVE;

Projekty artysty Stanisława Szumskiego bazują na obrazach Hofmana odnoszących się do sportu. Artysta decydując się na tematykę związaną ze sportem kierował się kontekstem boiska na którym mural ma powstać, oraz sposób w jaki Hofman malował sportowców. Natomiast kolory ( biel, czerwień, błękit) podkreślają polsko – czeski charakter okolicy i samej historii związanej z migracją jak i pochodzeniem malarza.

Stanisław Szumski ur.1992 w Gdańsku. Absolwent studiów licencjackich Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Sztuki Mediów w Warszawie. Reprezentowany przez Polana Institute. Od 2013 do 2016 związany z Galerią V9 oraz fundacją Vlepvnet. Współtwórca projektu Nomadic State. Uczestniczył w licznych wystawach i projektach. M.in. Tajsa w Galerii Bwa Tarnów, OUT OF STH Biennale Sztuki Zewnętrznej organizowanego przez Bwa we Wrocławiu, Indias First Biennale of Contemporary Art w Fort Kochi w Indiach, Festival Der Regionen w Linz w Austrii i wielu innych. Jego twórczość jest wielopłaszczyznowa, od bezpośrednich intuicyjnych działań, w których za pomocą różnych mediów bada i mutuje popkulturową symbolikę, przez działania konceptualno-interaktywne, w których krytycznie przygląda się wypłukanej z folkloru estetyce krajów pierwszego świata ( projekt Nomadic State, wspólnie z Karoliną Mełnicką ) ,aż po fascynacje prowincjonalnym mistycyzmem new-age i odmętami internetu, z których czerpie inspiracje i źródła mocy do dalszej twórczości.

Kontakt: MOKSiAL, (75) 717 36 14, e:mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Plakat do pobrania [322.73 KB]

  • Odsłon: 419
  • Odsłon: 221
  • Odsłon: 271
  • Odsłon: 235

belka MOKSiAL 04.2017