Radykalna Wieś - koncert

Radykalna Wieś - koncert

Od Kwiecień 28, 2017 21:00 do Kwiecień 28, 2017 22:00

Lokalizacja: Objazdowa 1, 58-580 Szklarska Poręba, Polska

Kategorie: Koncerty

Hits: 2287

Oceń:

Zapraszamy na koncert

Radykalna Wieś

Metamorfoza PUB
2017.04.28 godz. 21:00
ul. Objazdowa 1
Szklarska Poręba

Wstęp 20zł

Radykalna Wieś to muzyka płynąca z prostych, wiejskich serc. Łączy to, co tradycyjne i pierwotne z dubowymi brzmieniami, w których nie brakuje punkowego pazura.
„Czerpiemy inspirację z przeszłości naszych dziadów, którzy grając na gęślach, snuli przy ogniskach bajdy o tym, co można spotkać między kniejami.
Jesteśmy dziećmi Jawora i Dolnego Śląska. To na tych terenach się wychowaliśmy, a w tych lasach przesiąkaliśmy miłością do folku. Współpracujemy z wieloma ludowymi zespołami z regionu, które kultywują muzyczne tradycje i są wierne dawnym zwyczajom.

Zależy nam, by nasza muzyka była pełna szacunku do pierwotnego cyklu natury i oddawała klimat starych czasów, który gra w naszych słowiańskich duszach. W świecie pełnym pośpiechu i przywiązania do rzeczy materialnych chcemy uchronić melodie pradziadów od zapomnienia. Łącząc je z pełnymi werwy brzmieniami, wydobywamy z nich to co, magiczne.

Jesteśmy grajkami, którzy tworzyli lub ciągle tworzą w zespołach takich jak Soulja Hooligans, Radical News, Javara Sound System, People of the Haze, Ga-Ga/Zielone Żabki oraz Non President.”

Plakat do pobrania [3.14 MB]