×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szklarska Poręba drugi raz w SapporoDrużyna ze Szklarskiej Poręby po raz kolejny będzie reprezentowała nasz kraj na największej imprezie zimowej na świecie tj. na Sapporo Snow Festiwal w Japonii. Dwa lata temu po raz pierwszy pojechała tam drużyna Jaromirów w składzie: Maria Misztal, Justyna Graf i Joanna Świech. Panie podbiły serca Japończyków i zostały ogłoszone „najsympatyczniejszą drużyna festiwalu”.

Na Sapporo Snow Festiwal co roku przyjeżdża ponad 2 miliony turystów. Główna ulica w Sapporo, Odori Park, oddana jest we władanie rzeźbiarzy reprezentujących kraje niemal z całego świata.

Dwa lata temu „Pōrando„ japońska nazwa naszego kraju nie schodziła z ust widzów, którzy odnosili się z ogromną sympatią do naszej drużyny. W mig rozeszły się wszystkie materiały promocyjne, liczne wycieczki ze szkół przychodziły z mapami aby wspólnie z zawodniczkami ze Szklarskiej Poręby odszukać Polskę i Karkonosze. Obecność tak egzotycznego dla Japończyków kraju była sporą atrakcją. Rzeźbiące drużyny odwiedzali również dziennikarze z całego świata, w tym z tak znanych miesięczników jak National Geographic.

W tym roku nasz kraj reprezentować będzie Maria Misztal, Justyna Graf i Grzegorz Pawłowski a Małgorzata Maszkiewcz uwieczni obecność drużyny spod Szrenicy w Sapporo

Koordynatorem wyjazdu do Japonii jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej (MOKSiAL)

  • Odsłon: 681
  • Odsłon: 51481