×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Kocham Cię Szklarsko !Po raz czwarty w historii naszego miasta ale po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 1 w czwartek 5 listopada rozegrany został turniej Kocham Cię Szklarsko.
W szranki stanęły dwie międzypokoleniowe drużyny, na których czele dzielnie walczyli Burmistrz Mirosław Graf (drużyna Czerwonych) i Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Jahn (drużyna Niebieskich). W skład każdej drużyny wchodzili przedstawiciele uczniów: szóstej klasy szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum oraz reprezentanci nauczycieli i seniorów. Każdą z drużyn wspierała 20-osobowa międzypokoleniowa grupa wspierająca.


Jak w oryginale telewizyjnego teleturnieju Kocham Cię Polsko! na drużyny czekało wiele ciekawych konkurencji. Pytania dotyczyły głównie znajomości historii naszego miasta, ale nie zabrakło też wątków współczesnych. Sportowe umiejętności uczestników sprawdziły dwie konkurencje -wspinaczka po tzw. ściance i strzelanie z karabinku.

Po pełnej emocji, zaciętej ale bardzo wyrównanej walce zwycięstwo odniosła drużyna Czerwonych. Po wzajemnych gratulacjach wszyscy zebrani zarówno zawodnicy jak i widzowie tradycyjnie zostali poczęstowani ogromnym tortem. Po kawałku tortu wystarczyło również dla grupki wolontariuszy z ZSOiMS, którzy sumiennie wypełniali wyznaczone im przez organizatora zadania.

Teleturniej Kocham Cię Szklarsko jest elementem projektu „Zostań Wolontariuszem – podziel się czasem, umiejętnościami i duszą” wpisujący się w zadanie publiczne - Wspieranie imprez i inicjatyw promujących zdrowy styl życia wolny od uzależnień, w tym imprez społecznościowych, sportowych, kulturalnych i artystycznych współfinansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szklarskiej Porębie. Ten zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalni-Niebanalni w partnerstwie ze Szkoła Podstawową nr 1 projekt składał się z szeregu działań mających na celu promocję wolontariatu i integrację międzypokoleniową mieszkańców Szklarskiej Poręby.

(MOPS-MSL).
Fot. http://sp1szklarska.superszkolna.pl

 • Odsłon: 2612
 • Odsłon: 344
 • Odsłon: 362
 • Odsłon: 351
 • Odsłon: 331
 • Odsłon: 361
 • Odsłon: 310
 • Odsłon: 351
 • Odsłon: 349
 • Odsłon: 307
 • Odsłon: 347
 • Odsłon: 354
 • Odsłon: 358
 • Odsłon: 348
 • Odsłon: 349
 • Odsłon: 354
 • Odsłon: 339
 • Odsłon: 353
 • Odsłon: 345
 • Odsłon: 363
 • Odsłon: 342
 • Odsłon: 347
 • Odsłon: 330
 • Odsłon: 317
 • Odsłon: 351
 • Odsłon: 364
 • Odsłon: 340
 • Odsłon: 319
 • Odsłon: 343
 • Odsłon: 322
 • Odsłon: 387
 • Odsłon: 339
 • Odsłon: 348
 • Odsłon: 335
 • Odsłon: 335
 • Odsłon: 349
 • Odsłon: 367
 • Odsłon: 325
 • Odsłon: 321
 • Odsłon: 309
 • Odsłon: 362
 • Odsłon: 332
 • Odsłon: 333