×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

42 km 195 m mieli do pokonania uczestnicy I Maratonu Karkonoskiego poprowadzonego malowniczą  trasą  między szczytami Karkonoszy ze Szrenicy na Śnieżkę i z powrotem. Od początku wiadomo było, że nie będzie to łatwy bieg, momentami wręcz morderczy z różnicą wzniesień  +1575 m  i -1575 m, do tego 16,5 km pod górę, 19,2 km  z góry i tylko 6,5 km po płaskim.  Bieg w pełnym słońcu, ani jednej chmury na niebie i ciężka, kamienista nawierzchnia, często w najtrudniejszych odcinkach trasy.

W maratonie, zorganizowanym w ostatnią sobotę 1 sierpnia, wzięło udział 185 osób z całej Polski. Wśród biegaczy znalazł się również gen. Roman Polko, któremu kibicowała żona z malutką córeczką. Na trasie organizatorzy ustawili 2 punkty odżywcze na przy Schronisku "Odrodzenie" i przy Spalonej Strażnicy. Regulamin maratonu zastrzegał, że zawodnicy, którzy na punkcie kontrolnym na 17,5 km (Spalona Strażnica w kierunku na Śnieżkę) osiągną czas powyżej 3 godz. zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy biegu.

Zwycięzcą I Maratonu Karkonoskiego został Jacek Lenart ze Zgorzelca  z niebywałym wynikiem 3 godziny 41 minut 47 sekund! Najlepszą kobietą okazała się Joanna Drewnicka - Ogrodnik z Wrocławia, która przybiegła na metę 33-cia.

Pierwsi na mecie zgodnie przyznali, że najtrudniejszy był dla nich 30km biegu. Kryzys, który trzeba było pokonać, aby dotrwać do mety kosztował ich najwięcej wysiłku. Inni uczestnicy podkreślali, że najciężej było na podbiegach, męczące okazały się również kamienie pod stopami a już prawdziwym koszmarem okazała się asfaltowa stromizną przy "Odrodzeniu".  Jednak na mecie wielu biegaczy prezentowało się naprawdę dobrze. Choć może resztką sił, ale ostatni odcinek pod Szrenicą wbiegali nie rzadko z uśmiechem i widoczną radością, że udało im się pokonać nie tyle dystans tych 42 km, ale przede wszystkim własną słabość.

Tekst Edyta Głębocka

 

Wyniki maratonu

OPEN MĘŻCZYŹNI:

1. Lenart Jacek    Zgorzelec    3:41:47
2. Swoboda Marek    Wałbrzych    3:47:50
3. Kłaczyński Mateusz   Boguszów Gorce   3:49:07

OPEN KOBIETY:

1. Drewnicka - Ogrodnik Joanna   Wrocław   4:36:29
2. Mizera Marzena  Jelenia Góra    4:43:55
3. Arseniuk Anna   Zławieś Wielka    4:48:18

Zobacz zdjęcia w naszej galerii poniżej. Więcej zdjęć TUTAJ