×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Dzieci na starcie dziecięcego Biegu Piastów z nartami na nogach na trasie narciarskiej

BIEG PIASTÓW – MEMORIAŁ STANISŁAWA MICHONIA na 15 km techniką klasyczną wygrali Polak z Czeszką

Znakomite warunki na trasie zapewniły czterem setkom zawodniczek i zawodnikom dobre wyniki w Memoriale Stanisława Michonia na 15 km stylem klasycznym. W niedzielę 27 lutego odbył się drugi bieg w ramach Festiwalu Narciarstwa Biegowego — Biegu Piastów. Wygrał reprezentant Polski Michał Skowron. Wśród kobiet najlepszą okazała się wschodząca gwiazda czeskich biegówek — Tereza Hujerova.

Narciarze-zwycięzcy w Memoriale Stanisława Michonia podczas Biegu Piastów '22

Michał Skowron prowadził od początku, ale musiał dać z siebie wiele, bo gonił go ambitnie Krzysztof Małkiński. Za ich plecami fantastycznie zaprezentowali się Jakub Mroziński i Ireneusz Rabski. Pierwszy z nich okazał się lepszy dopiero na ostatnich metrach.

Tereza Hujerová znalazła godną siebie rywalkę w Kindze Mareczek. Jedna z najlepszych polskich biegaczek narciarskich młodego pokolenia, kadrowiczka, pobiegła bardzo ambitnie i pewnie zdobyła drugie miejsce. O trzecią lokatę dramatycznie zmagały się Jadwiga Grynkiewicz (jedna z najlepszych biegaczek świata w wieku powyżej 50 lat) i świetna Czeszka Jana Jetmarová. Na półmetku trzecia była Polka, ale na finiszowych zjazdach Czeszka zdołała ją wyprzedzić.

Narciarki-zwyciężczynie w Memoriale Stanisława Michonia podczas Biegu Piastów '22

Niedzielny bieg upamiętnia Stanisława Michonia — trzykrotnego triumfatora Biegu Piastów na najdłuższym dystansie, w tym pierwszej jego edycji z 1976 roku. Był też świetnym trenerem biegaczy narciarskich. Wśród startujących widzieliśmy bliskich Stanisława Michonia — małżonkę Dorotę i syna Mariusza.

Drugim wydarzeniem drugiego dnia 46 Biegu Piastów był Bieg Przedszkolaka z udziałem setki dzieci. Było mnóstwo radości, a dystans około 300 metrów wszyscy uczestnicy pokonali w pięknym stylu.

Podium MEMORIAŁU STANISŁAWA MICHONIA

męskie

I. Michał Skowron 41'53"
II. Krzysztof Małkiński 43'07"
III. Jakub Mroziński 44'19"

żeńskie

I. Tereza Hujerová 47'01"
II. Kinga Mareczek 50'33"
III. Jana Jetmarová 52'21"

Bieg ukończyło 425 osób.

Dziś (28 lutego) o godz. 18 wystartują biegacze na 12 kilometrów w biegu Brubeck Nocna 12.

Źródło: stowarzyszenie BIEG PIASTÓW