Rowerowy Bieg Piastów zaprasza!30 września trzecia edycja Rowerowego Biegu Piastów na pięknych trasach Gór Izerskich od Szklarskiej Poręby po Świeradów-Zdrój ze startem i metą w Jakuszycach. Na ponad dwa miesiące przed zawodami na liście startowej jest już ponad trzysta osób z różnych stron Polski, Czech i Austrii.

Rowerowy Bieg Piastów rozegrany zostanie na trzech dystansach: długim (58 km), średnim (41 km) i krótkim (19 km). Trasa krótkiego dociera do Jagnięcego Jaru niedaleko kultowego schroniska Chatka Górzystów, skąd wraca do Jakuszyc przez Rozdroże pod Cichą Równią i Górny Dukt.

Trasa średnia biegnie dalej, aż pod Śweradów-Zdrój, skąd pokieruje cyklistów na Polanę Jakuszycką przez Rozdroże pod Kopą.

Najdłuższa jest rozszerzona o Wysoki Kamień i długi zjazd w okolicach Szklarskiej Poręby przez Czerwone Skałki, a następnie drogami znanymi zimą jako trasy narciarskie o nazwach Woda Mineralna i Bez Łaski. Jak dotąd te dwa odcinki nie były nigdy wykorzystywane latem podczas zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Wśród startujących są przedstawiciele (Lesław i Bartłomiej) rodziny Haniszewskich z Ratowic pod Wrocławiem - zwycięskiej w klasyfikacji najliczniejszych rodzin podczas tegorocznej narciarskiej Rodzinnej Dziesiątki, rozgrywanej w ramach 41. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego.  

Z dystansem średnim zmierzy się ponownie Agnieszka Matysiak z Lubania, która zwyciężyła w RBP przed rokiem. Nie zabraknie też Ewy Szmel z Piechowic - drugiej Polki na 50 km podczas rywalizacji na dystansie 50 km w trakcie 41. BP.

Jak dotąd na listy startowe zgłosiło się 316 osób. Największym powodzeniem cieszy się dystans średni (124), krótki wybrało 105, a najdłuższy - 85 osób.
252 zgłoszonych to mężczyźni, a 64 to kobiety.

Pod względem miast prowadzi Jelenia Góra (39 zgłoszeń) przed Wrocławiem (26) i Lubinem (14).

Wpisowe do końca lipca wynosi 75 (na 58 km), 65 (na 41 km) i 50 (na 19 km) złotych. Zapisy poprzez stronę: www.bieg-piastow.pl.