×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Bardzo dobre wieści nadeszły z Albanii, gdzie odbył się Kongres Światowego Związku Biegania Górskiego. Uznano tam, że Maraton Karkonoski rozgrywany w Szklarskiej Porębie w roku 2013 będzie jednocześnie Mistrzostwami Świata tej dyscypliny.

Maraton Karkonoski to zawody rozgrywane na trasie Szrenica – Śnieżka – Szrenica. Jedyny warunek jaki postawiła Federacja, to trudniejszy podbieg na Śnieżkę. Jest to możliwe dzięki niewielkiej modyfikacji trasy w rejonie Małego Stawu.

Zawody w Szklarskiej Porębie od 3 lat z powodzeniem organizuje Fundacja Maraton Karkonoski pod dyrekcją Roberta Gudowskiego. Pomysł biegu poprowadzonego górskimi szczytami od razu przypadł do gustu miłośnikom tego rodzaju sportu.

Szklarska Poręba od lat jest uznawana za ważny górski ośrodek biegowy zarówno letni jak zimowy. Dzięki niepowtarzalnemu wysokogórskiemu klimatowi zbliżonego do alpejskiego, trenują u nas już tysiące sportowców różnych dyscyplin. Z każdym rokiem zwiększa się grupa biegaczy, a Szklarska Poręba staje się już nie tylko polską stalicą narciarstwa biegowego, ale również nieformalną stolicą biegów letnich.

W Szklarskiej Porębie w lutym przyszłego roku rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym. Przyznanie Fundacji Maraton Karkonoski praw do organizacji Mistrzostw Świata jest dla Szklarskiej Poręby kolejnym bardzo dużym wyróżnieniem.

Konferencja prasowa poświęcona Mistrzostwom Świata z udziałem Grzegorza Sokolińskiego burmistrza Szklarskiej Poręby oraz Roberta Gudowskiego dyrektora Fundacji Maraton Karkonoski odbędzie się 19 września (poniedziałek) o godzinie 10.00 w ośrodku KPN przy ul. Okrzei.

 

czytaj także:

relacja z Maratonu Karkonoskiego 2011

Szklarska Poręba mekką biegaczy