Silna obsada, zacięta rywalizacja, szybka trasa

W licznej obsadzie rozegrana została w minioną sobotę III Sztafeta Piastów. Na dystansie 4×5,5 km zwycięstwo zdobył zespół instruktorów STARTSKI, złożony z zawodników zajmujących w Biegu Piastów miejsca na podium. Godnymi ich rywalami okazali się XC-SPORT TEAM. Świetnie spisał się też zespół SMS Karpacz.
Pośród zawodników nie zabrakło też utytułowanego zawodnika i trenera Tomasza Kałużnego. W barwach ENERVITU YOKO XC LIFE TEAM oraz wielu innych dobrych biegaczy i zespołów. W sumie na mecie sklasyfikowano 38 sztafet.

Trasa przez Dolny i Górny Dukty Końskiej Jamy była szybka, a tory zmrożone. Z powodu budowy Polana Jakuszycka nie mogła być strefą zmian, a na Dolnym Dukcie brakowało nieco miejsca. Organizatorzy liczą, iż było tak po raz ostatni.
W czterozmianowej sztafecie dwóch zawodników biegło stylem klasycznym, a dwóch dowolną techniką. Jedna pętla miała około 5,5 km długości.

„Mam nadzieję, że pomimo ciężkich warunków organizacji zawodów, biegacze dobrze się bawili, bo o to w tym wszystkim chodzi. Jeszcze raz gratuluję wszystkim drużynom”,  dziękowała po zawodach dyrektorka Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz-Kręcichwost.

  • Odsłon: 141
  • Odsłon: 103
  • Odsłon: 115
  • Odsłon: 112

Najlepszy czas uzyskał techniką dowolną Daniel Šlechta z czasem 13’42”.
Wśród osad męskich i mieszanych rywalizacja była bardzo zacięta, a zmiany liderów częste. W gronie kobiet XC-SPORT TEAM CENTRUM TRENINGOWE wygrało z przewagą czterech i pół minuty nad Instruktorami STARTSKI.PL 2.

Podium
I. Instruktorzy STARTSKI.PL 1 58’09”
Milan Znamenáček, Jakub Mroziński, Pavel Petr, Daniel Šlechta
II. XC-SPORT TEAM-CENTRUM TRENINGOWE 58’48”
Sławomir Sikora, Łukasz Bronowicki, Wojciech Smykowski, Paweł Judka
III. SMS Karpacz 60’17”
Adrian Cheba, Kacper Fugiel, Kinga Mareczek, Jakub Kowalski

I miejsce w kategoriach:
Mężczyźni: Instruktorzy STARTSKI.PL 1
Kobiety: XC-SPORT TEAM — CENTRUM TRENINGOWE (Monika Judka, Magdalena Andrzejewska, Klaudia Szpak, Anna Gałek)
Miksty: SMS Karpacz

Sklasyfikowano 38 sztafet, wyniki.

Źródło: Bieg Piastów