×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

(źródło: FB / MOKSiAL)

Świąteczna zabawa na 100 %

Świąteczna atmosfera dotarła na 4 Peron w sobotę. Nie tylko na piechotę. Zimowy wieczór swą obecnością przy choince zaszczycili ważni goście: Św. Mikołaj z pomocnikami, łase na Jego podarki grzeczne dzieci ;-), burmistrz Szklarskiej Poręby, rzutkie kobiety, przystojni mężczyźni, zdolni muzycy i plastycy.

PrzedŚwięta na 4 Peronie

Rękodzielnicze warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Frekwencja dobitnie pokazała, że zdobienie pierników, choinek, komponowanie ozdób choinkowych nikomu się nie znudziło, choć powtarza się co roku. Zwłaszcza, kiedy w tle rozbrzmiewają kolędy w wykonaniu Chóru Porębianie i dzieci doskonalących się wokalnie w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej pod okiem instruktorki śpiewu Eweliny Gorayskiej. Wyłonieni w konkursie Nagrani Nagrani zwycięzcy otrzymali w ten radosny dzień nagrody.

PrzedŚwięta na 4 Peronie

Nietuzinkowym akcentem dnia była wystawa Boskie karkonoskie prezentująca fotosy 21 przedsiębiorczych kobiet z powiatów lubańskiego i karkonoskiego. Fundacja Boskie Karkonoskie w ten sposób inspiruje panie, (ale równie dobrze i panów), że warto być bosską i bosskim dla swego najbliższego otoczenia — liderem mniejszego i większego formatu, by zarażać innych optymizmem, wizją i siłą do pozytywnego działania, nie tylko dla siebie.

PrzedŚwięta na 4 Peronie

Taki przedświąteczny, trochę mikołajowy wieczór byłby niepełny, gdyby zabrakło biało-czerwonego bohatera. Wyczekiwany, wypatrywany, zjawił się na swoich magicznych saniach ;-) z kołami, w asyście Elfa Darka Podarka. Po opróżnieniu swych worów prezentowych Św. Mikołaj ruszył w dalszą podróż po Szklarskiej Porębie.

PrzedŚwięta na 4 Peronie

Wisienką na tym świąteczny, adwentowym torcie był koncert Mikołaja Macioszczyka, finalisty XI edycji Voice of Poland. Kameralnie, w przytulnej atmosferze, zaczarowani magią świąteczną, z kolędami na ustach szklarskoporębska brać zaniosła nastrój świąt do domów, dłuuugo po pierwszej gwiazdce.

PrzedŚwięta na 4 Peronie

Za pięknie spędzony czas gorąco dziękują organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. A na nadchodzące święta Bożego Narodzenia życzą i Nowego Roku, życzą wielu pięknych chwil.

OBECNI PRZY CHOINCE — 0 % alkoholu 100 % magii świąt dofinansowane było ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych