×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Barwny korowód przedszkolaków przemaszerował ulicami Szklarskiej Poręby, w ramach Dnia Książki

To, czy osiągniemy sukces, indywidualnie czy jako społeczeństwo, zależy od odpowiedniego poziomu wiedzy i kultury poszczególnych jednostek. Czytanie książek, w naszym systemie edukacji wciąż uważane jest za podstawę wiedzy. Jednocześnie coraz więcej osób, choć potrafi czytać, nie czyta. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ coraz mniej dorosłych czyta dzieciom książki, a tymczasem nawyk i potrzeba lektury powstają w okresie dzieciństwa.

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

Dzień książki Dzień książki

Z okazji Dnia Książki zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szkalrskiej Por. dzieci z naszych przedszkoli oraz pierwszoklasiści przemaszerowali przez miasto w barwnym pochodzie, niosąc transparenty zachęcające do czytania książek. Na Skweru Radiowej Trójki odbyła się prezentacja przygotowanych z tej okazji programów artystycznych. Były wiersze, piosenki i wspólne tańce. Na koniec dzieci uzupełniły księgozbiór plenerowej biblioteczki.

Źródło: PODSZRENICA.info