×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Od 18 lipca do 24 sierpnia 2019 r. na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie będzie kipieć edukacja · wyobraźnia · inspiracja!

ARTSKWER — Letni Festiwal Sztuki to przede wszystkim plenerowe warsztaty artystyczne podejmowane w okresie wakacyjnym. Przedsięwzięcie realizowane od kilku lat, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród odbiorców. Bezpłatna, familijna rozrywka kulturalna przygotowana jest dla mieszkańców i turystów przebywających latem w Szklarskiej Porębie.

ARTSKWER to spotkania z ludźmi, rozwijanie umiejętności i zapoznanie się z różnymi technikami zajęć twórczych. W ramach przygotowanej oferty na warsztatach poznajemy szklarskie tradycje miejscowości i regionu, dawne rzemiosło, techniki budowania dymarek, albo procesy wytopu metali kolorowych.

Uczestnicy warsztatów mają okazję do zaprojektowania własnej biżuterii, stworzenia recyklingowych przedmiotów, nauki i doskonalenia rękodzieła, tworzenia ogrodów, zdobienia ceramiki użytkowej, a nawet zabawy w teatr i taniec. Własnoręczny wyrób jest piękną pamiątką i wspomnieniem z wakacji.
Warsztatom towarzyszyć będą m. in. pokazy obróbki szkła i pracy na palnikach, pokazy wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym, pokazy taneczne i cyrkowe, happeningi oraz kiermasze lokalnego rękodzieła.

Dodatkową atrakcję stanowi górska plaża w sercu miasta — strefa odpoczynku dla każdego.

Harmonogram:

  • 20 lipca – rozpoczęcie festiwalu
  • 18-20 lipca – Odkryj szkło na nowo
  • 25-27 lipca – W Rytmie Natury
  • 15-17 sierpnia – Z Ziemi Czerpane
  • 22-24 sierpnia – Miasteczko Cyrkowych Animacji
  • 24 sierpnia – zakończenie festiwalu

Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie (kontakt: tel. 757 173 614, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Patronat honorowy na festiwalem objęli:

Burmistrz Szklarskiej PorębyMarszałek woj. dolnośląskiegoStarosta powiatu jeleniogórskiego

 

Więcej? Sprawdź: facebook.com/artskwer