×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Pokonywanie wyzwań, miłość do gór i sportu, zmagania ze słabościami…

Na kinowym ekranie festiwalu filmów górskich LĄDEK FILM TOUR były nie mniej emocjonujące niż w rzeczywistości. Do Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Szklarskiej Porębie przywiodły kilkudziesięciu widzów ciekawych pięciu nagradzanych na wielu festiwalach i przeglądach filmów górskich produkcji. Zostały docenione także na Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju.

  • Odsłon: 191
  • Odsłon: 183
  • Odsłon: 192
  • Odsłon: 189
  • Odsłon: 192

W programie dnia, poza projekcjami była także podróż po świecie wielkich osobowości, twardych charakterów, niejednokrotnie walczących z własnymi słabościami. Zabrał nas w nią Robert Robb Maciąg — pisarz podróżniczy, storyteller, fotograf i wykładowca.
Podróżnik w prelekcji Rowerem (prawie) do nieba ukazał niezwykłą przygodę jaką przeżył przemierzając rowerem himalajskie drogi i pustkowia. Pustynne piękno, środkowoazjatyckie smaki i codzienne życie ludzi zamieszkujących najdalsze i nieco zapomniane miejsca na Ziemi.

Na koniec wieczora każdy zainspirowany i zaciekawiony opowieściami Maciąga o dalekim wschodzie mógł zabrać ją do domu. Wystarczyło zakupić książkę pt. "Tysiąc Szklanek Herbaty", nagrodzoną TRAVELLEREM przyznawanym przez miesięcznik "National Geographic".

Sobota spędzona w towarzystwie wielkich i zwykłych ludzi, ponad wszystko kochających góry i wolność, nie będzie łatwo zapomniany.
Bardzo dziękujemy Kasi za wypieki i wszystkim widzom, za wspólne chwile w przemiłej atmosferze.

Źródło: MOKSiAL