×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W Szklarskiej Porębie-Jakuszycach od 14 marca br. działa punkt kontroli sanitarnej

Poddawanej niej są wszystkie pojazdy komunikacji zbiorowej wjeżdżające do Polski z Republiki Czeskiej. Służby medyczne sprawdzają, czy wśród pasażerów nie ma osób z objawami chorobowymi COVID-19 oraz mierzą temperaturę ciała.

Indywidualne pojazdy osobowe oraz transportowe nie są kontrolowane. Muszą jedynie zmniejszyć prędkość. Sytuacja się zmieni dziś o godz. 24, kiedy na wszystkich przejściach granicznych zostaną wznowione kontrole, a przekraczanie granicy ograniczone do niezbędnego minimum.

W jakuszyckim punkcie kontrolnym są wszystkie ważne służby: policja, straż graniczna, straż pożarna, ratownicy medyczni. Wyjazd z Polski nie jest ograniczony, jednak wskutek zarządzeń wprowadzonych przez Republikę Czeską należy rozważyć wyjazd z Polski.

Rano w Jakuszycach z południa wjeżdżały auta towarowe oraz narciarze biegowi. W Górach Izerskich panują świetne warunki narciarskie — w nocy spadło kilka centymetrów śniegu, lecz trasy nie są już uprawiane przez stow. BIEG PIASTÓW. Wypożyczalnie sprzętu są nieczynne, a lokale gastronomiczne, zgodnie z centralnymi zarządzeniami, zamknięto dla gości.

Do Szklarskiej Poręby-Jakuszyc wg wiosennego rozkładu jazdy kolei dojeżdża autobusowa komunikacja zastępcza, bowiem pociąg relacji Szklarska Poręba Górna <-> Liberec od dziś został zawieszony.

(al)