×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Odzyskanie niepodległości uczcili, biegnąc w jeleniogórskim Biegu Niepodległości, także mieszkańcy Szklarskiej Poręby

Z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze wystartowali biegacze na szósty Bieg Niepodległości. Atestowaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki trasę miejską finiszującą na Placu Piastowskim w Cieplicach Śląskich-Zdroju wybrali ci, którzy chcieli pobiec na dystansie 10 km. Ci, którym wystarczyło 5 km — pobiegli także do Cieplic, tyle że zaczęli w połowie drogi. Łącznie udział w zawodach zgłosiło niemal 700 osób. Zawodników i zawodniczki do bazy biegu w Cieplicach Śląskich przewiezieni na oba starty autobusami miejskimi. Na Placu Ratuszowym sygnał do startu dał prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Bieg na 10 km, po pasjonującej walce do ostatnich metrów, wygrał ostatecznie Łukasz Kondratowicz. O jedyne dwie sekundy pokonał Jacka Jolibskiego (biegamdlazdrowia.pl), a trzeci był Jakub Kulesza (Kooltriathlon).
Teresa Krajewska-Wiśniak (Karkonosz Running Team) była pierwsza wśród kobiet i wygrała zdecydowanie. Miejsce drugie zajęła Katarzyna Kassolik-Barczyńska, a trzecia była Ewa Drozdowska (AZS Uniwersytet Medyczny Wrocław).

Dystans 5 km, będący V Memoriałem Piotra Schmidla, najszybciej przebiegł Krzysztof Tschirch (Karkonosz Running Team), a tylko o kilka sekund wolniej — Tomasz Szymański. Podium uzupełnił na trzecim miejscu Łukasz Klatka (Karkonosz Running Team).
Panie zajęły pudło w takiej kolejności: 1. Zofia Chorostkowska (Nowosolska Grupa Biegowa), 2. Karolina Chudzikiewicz (SMS Szklarska Poręba), 3. Anna Gordijenko (Vege Runners Ślęzak Team).

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobył zespół biegamdlazdrowia.pl, drugie miejsce dla Kamiennogórskiej Grupy Biegowej, a na trzeciej pozycji znalazło się Uzdrowisko Cieplice Grupa PGU. (Pełne wyniki zawodów)

Biegowy sezon w Jeleniej Górze tym samym dobiegł końca, ale już wiosną kolejna okazja do pobiegania pod Karkonoszami – Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska Dziesiątka. Wnet ruszą też zapisy na Bieg z widokiem na góry, który rozegra się 5 kwietnia. Także wiosną ruszy kolejny już sezon cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg — więcej informacji na https://superbieg.pl

red., źródło: Bikemaraton.com.pl