×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Echa wizyty w Szklarskiej Porębie delegacji partnerów brzmią kryształowo

Wciąż rozpamiętujemy niezwykle miłe spotkanie szklarskich radnych miejskich i mieszkańców z partnerami i przyjaciółmi z Bad Harzburg i Puszczykowa (zob. Wizyta przyjaciół). Goście z Wielkopolski i Niemiec przyjechali do Szklarskiej Poręby na kurtuazyjną wizytę. Jej termin, przypadający na czas rozgrywania zawodów Rowerowego Biegu Piastów, był zamierzony jako dodatkowe urozmaicenie pobytu gości. Pochwalenie się jednym ze sztandarowych wydarzeń sportowo-rekreacyjnych rozgrywanych w naszym mieście, turystycznego potencjału Szklarskiej Poręby oraz rozmowy o wspólnych działaniach promocyjnych były sednem spotkania — w turystycznej atmosferze, lecz zdecydowanie konstruktywnego. Wielkopolska, podobnie i kraje niemieckie, są dla nas ważne, bowiem z obu kierunków przybywa do nas wielu turystów.

Przyjaciele chętnie skorzystali z rowerów użyczonych przez Beatę Lepkę prowadzącą STACJĘ JAKUSZYCE, by pojechać do osiedla Orle na warsztaty i obiad. Niektórzy pojechali dalej na przejażdżkę po jesiennych Górach Izerskich. Wycieczka była bezpieczna dzięki życzliwości Pawła Iwanickiego z PAULO SPORT XXL i wypożyczalni e-BIKE w Jakuszycach, który użyczył kasków rowerowych naszym gościom.
Obojgu przedsiębiorcom serdecznie dziękujemy! Także za ciepłe przyjęcie Stanisławowi Kornafelowi — gospodarzowi Stacji Turystycznej ORLE oraz Magdalenie Kuźniarz ze SZKLANEJ KUŹNI za zorganizowanie ciekawych warsztatów rękodzielniczych.
Podziękowania składamy również dyrekcji Sasanka Hotel SPA Resort za ufundowanie noclegów dla gości. Serdecznie też dziękujemy za pomoc logistyczną Witoldowi Ilnickiemu, za sprawną i bezpieczną obsługę.

O tym, że przyjaciele z Bad Harburg i Puszczykowa czuli się u nas świetnie, świadczą podziękowania jakie do nas przysłali.

Ralf Otte, urzędnik miejski w Bad Harzburg:

Pobyt u was sprawił nam wiele radości, czuliśmy się bardzo komfortowo. Wszyscy byli oczarowani waszą gościnnością.
Koniecznie musimy ustalić termin następnego spotkania na 25 lecie partnerstwa naszych miast.

Burmistrz Andrzej Balcerzak poza podziękowaniami przysłał zaproszenie na Dni Puszczykowa w czerwcu 2020 r.

W imieniu całej delegacji Miasta Puszczkowa pragnę podziękować za przemiłe przyjęcie i fantastycznie spędzony czas. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania całego zespołu w przygotowanie logistyczne i organizację naszego spotkania. Czas spędzony w Szklarskiej Porębie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Ogromnie się cieszymy z tego, że gościom z Polski i Niemiec wizyta w naszych skromnych progach tak dobrze zapadła w pamięć. Chętnie skorzystamy z zaproszeń i propozycji dalszych spotkań w przyszłych latach.
Postaramy się też, aby każdy gość nie tylko z zaprzyjaźnionych miast, zawsze wyjeżdżali ze Szklarskiej Poręby zadowoleni.