Po oficjalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości odbywających się jak co roku na Skwerze Jana Pawła, blisko 300 osób wzięło udział w pierwszym „MarszoBiegu Niepodległości” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.


Uczestnikom marszobiegu dopisywała piękna jesienna pogoda i świetne humory. Do marszobiegu wystartowano zaraz po oficjalnych uroczystościach związanych z obchodami  Narodowego Święta Niepodległości  na Skwerze Jana Pawła II. Na starcie stanęły dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Zgodnie z zaproponowaną przez organizatorów konwencją każdy pokonał trasę w sposób dla niego najbardziej odpowiedni. Część walczyła o pierwsze miejsce sprintem dobiegając do mety w Ogrodzie Ducha Gór. Inni maszerowali lub spacerowali. Wszyscy otrzymali biało-czerwone chorągiewki, a pierwszych 90 uczestników zostało uhonorowanych specjalnymi medalami za uczestnictwo.

W Parku Braci Hauptmannów czekał na wszystkich ciepły poczęstunek przy ognisku i koncert akordeonisty pana Hipolita Bronowickiego. Zorganizowana została również wystawa zdjęć,  które Stowarzyszenie „Puch Ostu” zebrało wydając kilka lat temu unikatową książkę o naszym mieście pt. „Szklarska Poręba- opowieść o ludziach i miejscu”.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej już dziś zaprasza do aktywnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości za rok !