Aleja Trójkowych Gwiazd została wzbogacona trzema nowymi odciskami ust dziennikarzy Programu III Polskiego Radia.

22 lipca uroczyście odsłonięto odciski ust Beaty Michniewicz, Roberta Kantereita i Marcina Łukawskiego. Jak zauważyła  Magda Jethon dyrektorka Programu III, dziennikarze radiowi, jak wszyscy ludzie mass mediów są nieco próżni,  nie na tyle jednak aby stawiać sobie pomniki. Podkreślali to również debiutanci w trójkowej Alei Gwiazd.

Beata Michniewicz stwierdziła, że  zdecydowanie pewniej czuje się prowadząc rozmowy z politykami niż w roli gwiazdy. Również  Robert Kantereit i Marcina Łukawski potwierdzili, że wolą raczej zacisze radiowego studia.

Miedzy innymi właśnie za ten dystans do siebie oraz skromność trójkowych dziennikarzy wszyscy Trójkę tak bardzo cenią. Dlatego w Szklarskiej Porębie, która jest Stolicą Radiowej Trójki w co drugim domu odbiorniki radiowe są nastawione na ten Program.

Odsłonięciu  odcisków ust towarzyszył niezwykły happening. Dziennikarzy na Aleję Gwiazd wprowadziły Glinoludy budzące sensacje i zaciekawienie wszystkich obecnych na Skwerze Radiowej Trójki. Robiono sobie z nimi zdjęcia i malowano gliną twarze. Glina zresztą  była  motywem przewodnim tego dnia. Dorośli i dzieci mieli szansę lepić w glinie wszystko co im do głowy przyszło m.in również loga Trójkowej Trójki.

Rozgłośnia ta bowiem ma wiele milionów słuchaczy w całej Polsce.

Wielu z nich pojawiło się 22 lipca na Skwerze Radiowej Trójki – jedynego takiego miejsca na świecie gdzie w Alei Gwiazd można odnaleźć odciski 24 dziennikarzy trójkowych : Artura Andrusa, Piotra Barona, Jacka Cholewińskiego, Grażyny Dobroń, Magdy Jethon, Piotra Kaczkowskiego, Tomasza Kowalczewskiego, Jolanty Kucharskiej, Wiktora Legowicza, Wojciecha Manna, Barbary Marcinik, Marka Niedźwieckiego, Moniki Olejnik, Michała Olszańskiego, Krzysztofa Skowrońskiego, Piotra Stelmacha, Kuby Strzyczkowskiego, Henryka Sytnera, Agnieszki Szydłowskiej, Marka Wałkuskiego, Grzegorza Wasowskiego, a także najnowsze: Beaty Michniewicz, Roberta Kantereita i Marcina Łukawskiego.

Podczas odsłonięcia ust na radiowym Skwerze obejrzeć można było wystawę  dokumentującą 13 lat bliskiej współpracy najlepszej rozgłośni radiowej w Polsce z e Szklarska Porębą – jednym z najwyżej położonych i najciekawszych miast w Polsce

Odsłonięciu ust towarzyszyła specjalna audycja na żywo prowadzona ze Skweru Radiowej Trójki przez Marka Niedźwieckiego. Również nazajutrz od wczesnego ranka od godz. 6.00 w centrum Szklarskiej  poranną audycję "Zapraszamy do Trójki" prowadzili  Marcin Łukawski i Robert Kantereit, a  „Do południa” nadawał Marek Niedźwiecki.

Oprócz stałych tematów  poruszanych podczas tych popularnych programów motywem przewodnim była oczywiście Szklarska Poręba -  magiczne  miasto pod Szrenicą oferujące swoim gościom niezwykłe atrakcje przez cały rok. Dziennikarze podkreślali urok karkonoskich i izerskich szlaków, których część mieli okazje sami pokonać, dogodne warunki do uprawiania pieszych wycieczek, nordic walking czy biegania.

Pod Szrenicą trwa ogólnopolska trójkowa akcja Biegam Bo Lubię, a już 4 sierpnia odbędzie się malowniczy i morderczy bieg szczytami Karkonoszy czyli IV Maraton Karkonoski. Opowiadano o Kolei Izerskiej  najwyżej położonym szlaku  w kraju łączącej Polskę z Czechami i o wielu wielu innych atrakcjach czekających na turystów odwiedzających nasze miasto. Wspominano również jak bardzo Szklarska zmienia się aby dostosować się do rosnących wymogów gości przyjeżdżających pod Szrenicę.

Szklarska Poręba to bowiem Stolica Radiowej Trójki, w której podobnie jak na antenie Programu III, każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi  i najstarsi , wyczynowi sportowcy i ledwie początkujący, całe rodziny i single, wielbiciele kultury i sportów ekstremalnych pod Szrenica nudzić się nie będą.

Więcej  o 13- letniej współpracy Programu II PR ze Szklarską Porębą.

Zapraszamy !