Popularni aktorzy, dziennikarze, muzycy i piosenkarze ścigali się 26 lutego podczas kolejnego Slalomu Gwiazd.

Zawody odbyły się  Hali Szrenickiej, choć wcześniejsze plany dotyczyły trasy zjazdowej. Część gwiazd jednak dzień wcześniej zbadała FIS-a i stwierdziła, że jest zbyt twardy jak na ich zmagania.

Slalom gigant ustawiono więc na przyjaznej narciarzom Hali Szrenickiej. Jak stwierdziła jednak Katarzyna Dowbor w rozmowie z Michałem Olszańskim, w następnym roku należałoby ustawić slalom specjalny,  aby bardziej liczyła się technika a nie ciężar ciała.

Tego dnia jednak dzięki pięknej, iście marcowej pogodzie, wszystkim dopisywały świetne humory, nawet gwiazdom które nie stanęły na podium.


WYNIKI
Kobiety
1.Małgosia Lewińska
2.Ewa Gorzelak
3.Katarzyna Dowbor

Mężczyźni
1.Jarek Kulczycki
2.Michał Gąsiorowski
3.Michał Olszańsk

Masters
1.Paweł Sołtys ( który również  miał najlepszy czas w slalomie  podczas Turnieju Miast Przyjaciół Trójki, który tydzień wcześniej odbył się w Szklarskiej Porębie)
2.Piotr Zelt
3.Waldemar Błaszczyk

Pełna lista wyników

Jak zwykle nie było problemu ze zdobyciem autografu. Jednego z braci Mroczków na Hali Szrenickiej „zaatakowały” dzieci z Bolesławca, które przebywały w Szklarskiej Porębie na zimowisku. Poprosiły o wypisanie autografów na papierowych tackach. Aktor złożył podpis na każdej z tacek, mile gawędząc z zachwyconymi dziećmi.

Również po dekoracji zwycięzców, przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę, fani mogli bez problemu zrobić sobie zdjęcie i porozmawiać z ulubioną gwiazdą.

O „gwiazdorskich zmaganiach” , jak i o Pre World Uphill Trophy , odbywających się tego samego dnia usłyszeć można było w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych.

Mówiono o Szklarskiej Porębie podczas piątkowego wydania „Pytania na śniadanie” w programie drugim TVP prowadzonego przez Michała Olszańskiego.

Przez dwa dni relacje ze Szklarskiej Poręby nadawał również TVP Info. Informacji nie zabrakło także w Dzień Dobry TVN.

Slalom Gwiazd to jedna z wielu imprez zimowych, które co roku zimą odbywają się pod Szrenicą. Na zawody przyjeżdżają popularne gwiazdy znane z  gazet, telewizji i radia. Dzięki ich obecności w Szklarskiej Porębie przeczytać można później o naszym mieście na łamach różnego rodzaju popularnych tygodników.

Imprezę zorganizował Referat Promocji Miasta i Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej.

Tekst: Anita Kaczmarska, foto: Piotr Kaczmarski, Marcin Oliva Soto

28 lutego ok. godz. 10.20 w programie " Pytanie na śniadanie" TVP2 relacja ze Slalomu Gwiazd.