Od soboty 14 marca zawieszone są międzynarodowe połączenia kolejowe z Czechami

Obsługujące je České Dráhy i GWTrain wstrzymują pasażerski ruch transgraniczny.
Po konsultacji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Koleje Dolnośląskie uruchomią kolejową komunikację zastępczą na odcinku krajowym, tj. Szklarska Poręba Górna < - > Szklarska Poręba Jakuszyce. Przystanek dla Szklarskiej Poręby Huta zostanie zorganizowany przy Drodze Krajowej nr 3, a kursy realizowane będą zgodnie z rozkładem jazdy.
Przewozem zastępczym KD będą obsługiwać ten odcinek od 14 marca do 22 marca (niedziela) włącznie. Na podstawie stale monitorowanego rozwoju sytuacji epidemiologicznej, podjęta zostanie decyzja o utrzymaniu bądź zniesieniu połączenia komunikacji zastępczej, o czym poinformujemy z wyprzedzeniem.
W związku z zawieszeniem wspomnianych połączeń transgranicznych, Koleje Dolnośląskie wstrzymały możliwość zakupu w przedsprzedaży biletów w ramach ofert Taryfa Polska-Czechy i KD+Czechy. Osoby, które nabyły bilet na przejazd 14 marca lub w terminie późniejszym, mogą dokonać ich zwrotu, odzyskując pełną zapłaconą kwotę, bez potrącenia w postaci odstępnego.

Źródło: Koleje Dolnośląskie