Wizyta w Puszczkowie

W miniony weekend delegacja Szklarskiej Poręby w składzie wzięła udział w Dniach Puszczykowa

Na zaproszenie samorządowców z wielkopolskiego miasta pojechali: Małgorzata Drużkowska – przewodnicząca Rady Miejskiej, Teresa Żywicka – radna Szklarskiej Poręby, Rafał Wróblewski – radny Szklarskiej Poręby, Agata Skowrońska-Juralewicz — Skarbnik Miasta, Agnieszka Rozenek — kierownik Referatu Promocji Miasta, Marcin Juralewicz — inspektor Referatu Projektów Współfinansowanych i Zamówień Publicznych, Michał Malski – kierownik Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Odwiedziny nie były zwyczajną wizytą kurtuazyjną, ale jak to przy takich okazjach bywa — szansą na zacieśnienie współpracy, podtrzymanie relacji, rozmowy o wzajemnych przedsięwzięciach — zwłaszcza w dziedzinie promocji.
Oba miasta współpracują od czerwca 2011 r., kiedy to zawarto porozumienie między gminami. Puszczykowo, leżące w powiecie poznańskim ok. 12 km od stolicy województwa, to jedno z wielu miast naturalnego zaplecza turystycznego Szklarskiej Poręby. Turyści z tego zakątka Polski to stali bywalcy w Szklarskiej Porębie — Górach Izerskich i Karkonoszach.

Od delegatów Szklarskiej poręby Andrzej Balcerek — burmistrz Puszczykowa otrzymał zaproszenie do rewizyty u stóp gór, podczas Rowerowego Biegu Piastów. Okazja będzie przednia, bowiem reprezentacje Szklarskiej Poręby, Puszczykowa i Bad Harzburg wystartują jako Drużyna Miast Partnerskich.

Po odjeździe z Puszczykowa delegacja odwiedziła jeszcze sąsiednie miasto — Szreniawę. Odbywał się w nim festyn charytatywny na rzecz wsparcia małej Nadii — kilkuletniej dziewczynki wymagającej pilnej operacji ratującej jej życie (więcej o Nadii na Facebooku https://www.facebook.com/pg/wojowniczkanadia). Miasto Szklarska Poręba regularnie włącza się w podobne przedsięwzięcia i pomaga potrzebującym.

Fotografie dzięki uprzejmości A. Brączkowskiej:

 

 

  • Odsłon: 138
  • Odsłon: 140
  • Odsłon: 130
  • Odsłon: 131
  • Odsłon: 114
  • Odsłon: 119