Familijna atmosfera, podgrzewana przez Słońce, sprzyjała frekwencji

Rodzinna 11, inaugurująca 43. Bieg Piastów — Festiwal Narciarstwa Biegowego konkurencja rozegrana była na izerskich trasach narciarskich ze startem i metą w Jakuszycach.

Drużyny rodzin składały się z osób mieszkających w różnych stronach Polski i Europy. Dziadkowie, ojcowie, matki, kuzyni i dzieci, wnuczęta — wszyscy zjechali do Szklarskiej Poręby, by w pięknej scenerii Gór Izerskich, oświetlanych cudownie przez słońce, dać się z siebie wiele. Jak Tadziu Wójcicki (rocznik 2013), który samodzielnie pokonał całą trasę w 2 godziny 11 minut.

O ponad godzinę krócej biegł Walter Judka (*1943 r.) — legenda Biegu Piastów, jedyny uczestnik wszystkich jego edycji. Jak zwykle stawił się na starcie z synami, synową i wnuczkami.
Nie zawiodły także inne piastowe rodziny: Haniszewscy i Skowronowie, których Michał poprowadził do zwycięstwa w klasyfikacji najszybszych rodzin. Najstarszą familią byli państwo Pietruszko, której czternaścioro przedstawicieli żyje w sumie 764 lata.

Indywidualnie bezkonkurencyjni okazali się Michał Skowron — wnet reprezentant Polski na Uniwersjadzie oraz Dorota Kuźma, dla której było to pierwsze zwycięstwo w biegu narciarskim (w 2018 wygrała Rowerowy Bieg Piastów na dystansie mega). Oboje chwalili świetnie przygotowane, szybkie trasy.

W Rodzinnej Jedenastce pobiegło 476 osób. W równoległym Biegu Zuchów dla uczniów podstawówek, na dystansie jednego kilometra — 80. dzieci.

Źródło: stow. Bieg Piastów

  • Odsłon: 210
  • Odsłon: 180
  • Odsłon: 181
  • Odsłon: 188
  • Odsłon: 168
  • Odsłon: 190