Informacja Burmistrza Miasta odnośnie ulg w trudnej sytuacji gospodarczej

Panująca w Polsce epidemia wirusa SARS-CoV-2 powoduje trudne do oszacowania skutki gospodarcze. Burmistrz Szklarskiej Poręby informuje, że oczekuje na stosowne zmiany w państwowym prawodawstwie regulującym podatki i opłaty lokalne, podatek rolny oraz w ordynacji podatkowej, dające burmistrzom i radom miejskim możliwość podejmowania decyzji w zakresie wprowadzenia ulg podatkowych. Rządowy pakiet rozwiązań wspierający przedsiębiorców i obywateli jest aktualnie przedmiotem konsultacji między organami państwa. W projekcie wskazano, że przepisy umożliwią gminom:
a) zwolnienie za część 2020 roku z podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, których płynność finansowa pogorszyła się w stanie epidemii.
b) przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości, płatnych w kwietniu, maju i czerwcu 2020 r. — nie dłużej niż do 30 września br.

Jednocześnie Burmistrz Szklarskiej Poręby informuje, że w przypadku konieczności podjęcia innych działań w stosunku do osób prowadzących działalność gospodarczą będą rozpatrywane indywidualnie na wniosek podatnika na podstawie obowiązujących przepisów.

Szczegółowych informacji udzielają:
Agata Skowrońska-Juralewicz — Skarbnik Miasta, tel. 757 547 702, 790 855 770, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Anna Boleszczuk — zastępca Skarbnika Miasta, tel. 757 547 729, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.