Terra Incognita to cykl spotkań z podróżnikami, dla których odkrywanie mniej znanych zakątków Ziemi stało się sposobem na życie.

To niesamowita podróż do najodleglejszych krańców naszej planety zobrazowana pięknymi fotografiami i opisana poprzez pryzmat osobistych przeżyć zaproszonych gości.  

Publiczność z kolei to osoby ciekawe świata, czasami same planujące odległe wyprawy.  Po spotkaniu często mają w rażenie, że egzotyczne miejsca są niemal na wyciągniecie ręki. Co zresztą jest prawdą, bo jak wynika z opowieści podróżników, liczy się pomysł na wyprawę, umiejętność jej organizacji, trochę odwagi i szczęścia i można wyruszyć aby zwiedzać Świat.

Do tej pory mieliśmy okazję usłyszeć niezwykłe historie m.in. : o Indiach,  Afganistanie, Himalajach, Chinach , Nowej Gwinei , Gruzji a nawet o Antarktydzie...

Organizatorem spotkań jest Referat Promocji Miasta w Szklarskiej Porębie (tel. 75 75 47 740). Prowadzącym jest Sandra Nejranowska. Na Terra Incognita zapraszamy do Chaty Izerskiej (ul. Piastowska 32, Szklarska Poręba Dolna).

Sponsorzy cyklu: