×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Miasto Szklarska Poręba wydaje DARMOWE maseczki na twarz

„Obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu” nakłada od 16 kwietnia 2020 r. do odwołania, § 18. Rozporządzenia Rady Ministrów z 10 kwietnia 2020 r. (Dz. U. Poz. 658).
W związku z tym Miasto Szklarska Poręba, dla osób nieposiadających jeszcze odpowiedniego zabezpieczenia twarzy, przygotowało darmowe maseczki wielokrotnego użytku. Będzie je można otrzymać w kilku punktach miasta, we czwartek 16 kwietnia br., w godzinach 10-13.

Do odbioru maseczki zapraszamy przede wszystkim osoby, które z ważnych powodów nie mogły do tej pory się w nią zaopatrzyć, bądź wykonać jej samodzielnie.

Każdy potrzebujący będzie mógł otrzymać JEDNĄ maseczkę:
• na Białej Dolinie przy skrzyżowaniu ulic Demokratów i Partyzantów od Michała Malskiego, kierownika MZGK; w obrębie Białej Doliny maseczki będzie rozwoził potrzebującym radny miejski Rafał Wróblewski
• przed sklepem NETTO przy ul. Turystycznej od strażaków z OSP Szklarska Poręba
• przed sklepem LEWIATAN przy ul. 1 Maja — maseczki wydawać będą strażnicy Straży Miejskiej
• przed sklepem BIEDRONKA przy ul. Kilińskiego — pracownik Referatu Promocji Miasta
• przed Pocztą Polską przy ul. Jedności Narodowej — Burmistrz Miasta
• przed sklepem ŻACZEK przy ul. 11 Listopada (Sz.P.-Średnia) — strażacy OSP
• przed kościołem przy ul. Piastowskiej (Sz.P.-Dolna) — redaktor Biuletynu miejskiego „Pod Szrenicą” Robert Kotecki

Istnieje możliwość dowiezienia maseczki ochronnej osobie nie mogącej odebrać jej osobiście ww. punktach. Strażnicy miejscy dowiozą w uzasadnionych przypadkach maseczkę po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania telefonicznie pod nr 603 376 607.

PROSIMY też, aby maseczek używać zgodnie z przeznaczeniem i wielokrotnie. Zniszczoną bądź zużytą NIE zanieczyszczać przestrzeni publicznej, lecz wyrzucić do zamykanego pojemnika na śmieci.

Maseczki zakupione przez Miasto Szklarska Poręba należy dezynfekować i można je prać. Po zdjęciu z twarzy najkorzystniej spryskać obie strony maseczki płynem do dezynfekcji z 60% alkoholem i odwiesić na 2 min. do wyschnięcia.

Maseczkę należy zdejmować z twarzy oburącz oddalając od twarzy i unosząc do góry tak, aby strona zewnętrzna nie miała kontaktu z oczami, nosem i ustami.

Zgodnie ze wspomnianym rozporządzeniem alternatywą dla maski może być również szalik, apaszka, komin (tzw. buffa), chusta itp. część odzieży.