Strona główna / Sprawy miejskie / Komunikaty / 2-3 grudnia - Szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

2-3 grudnia - Szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

ZWIĘKSZ SZANSE NA POZYSKANIE ŚRODKÓW NA DZIAŁANIA SWOJEJ ORGANIZACJI

Coraz więcej jest dostępnych środków na finansowanie działań organizacji pozarządowych. Dofinansowywane są przedsięwzięcia w obszarach takich jak m.in.: rozwój lokalny, ekologia, kultura, sport, edukacja, ochrona zdrowia czy pomoc społeczna.
Wnioski aplikacyjne do poszczególnych grantodawców są różne. Wszystko zależy od sponsora, który ustala własne zasady przyznawania środków finansowych. Podstawą jednak jest pomysł „przełożony” na projekt. Bez względu na to jak wygląda formularz, pierwszorzędne jest opracowanie założeń projektowych (analiza problemów, cel, odbiorcy, działania, rezultaty, harmonogram i budżet).

Ucząc się przygotowywać  projekt:
- zwiększasz szanse na rozwój swojej organizacji,
- zwiększa się skala realizowanych działań
- masz wpływ na to co dzieje się wokół.
Aby poznać kolejne kroki budowania projektu zapraszamy na dwudniowe bezpłatne warsztaty, które będą wstępem do pracy projektowej. Uczestnicy szkoleń, będą mogli swoją wiedze pogłębić na indywidualnych spotkaniach z doradcą . Konsultacje pozwolą na wypracowanie wysokiej jakości projektu.


Gdzie? Jelenia Góra Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli (DODN) ul. 1 Maja 43.
Kiedy? 2- 3 grudnia 2009

Odbiorcy: Szkolenia są adresowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych. Z każdej organizacji może uczestniczyć dwóch przedstawicieli.

Informacje organizacyjne:
Szkolenia będą się odbywać w godzinach: 10.00 – 17.00 (od godziny 9.50 rejestracja i bufet kawowy). Wszystkie szkolenia prowadzone są nieodpłatnie, organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe, ciepły posiłek (możliwa wersja wegetariańska), przerwy kawowe. Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty związane z ewentualnym dojazdem lub noclegiem.
Uczestnicy, którzy ukończą szkolenie oraz wezmą udział przynajmniej w jednym spotkaniu z doradcą otrzymają zaświadczenia.

Jak zgłosić się na szkolenie? Aby wziąć udział w szkoleniu należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia (dostępną tu) na odpowiedni adres e-mail lub numer fax.: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 75 642 20 00

  KARTA ZGŁOSZENIA