Strona główna / Sport i wypoczynek / Oferty całoroczne / Turystyka piesza / Oznakowanie szlaków

Szlaki turystyczne

Karkonosze pokryte są najgęstszą siecią szlaków turystycznych w Sudetach. Jest ich tu kilkaset kilometrów, nie licząc ścieżek rowerowych i narciarskich tras biegowych.
W Górach Izerskich szlaki turystyczne przecinają najciekawsze regiony, prowadząc przede wszystkim do głównych atrakcji.

Oznakowanie szlaków pieszych

Podstawowe oznaczenie szlaku turystycznego to prostokątny znak najczęściej o wymiarach 15x9 cm malowany farbą olejną w widocznych punktach. Składa się on z trzech poziomych pasów: dwóch białych zewnętrznych i jednego środkowego w kolorze szlaku. W zależności od barwy środkowego paska mówimy o szlaku: 1) czerwonym; 2) niebieskim; 3) zielonym; 4) żółtym; 5) czarnym.

UWAGA: Kolor szlaku pieszego nie oznacza jego trudności, ani długości.Przyjmuje się, że kolorem czerwonym oznacz się szlak główny, zaś kolorem czarnym tzw. szlaki łącznikowe.znak początku (końca) szlaku; informuje, że w danym punkcie rozpoczyna się(lub kończy) dany szlak

  znak podstawowy; informuje, że należy iść prosto

  znak skrętu; informuje o tym, że za znakiem należy skręcić zgodnie z pokazanym kierunkiem

znak skrętu; informuje o tym, że należy skręcić przed znakiem

Używamy cookies i podobnych technologii aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkownia stron, m.in. w celach: świadczenia usług, logowania, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Szczegóły można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Akceptuję pliki cookies