Drukuj

Szklarska Poręba położona jest przy drodze krajowej nr 3/E65,  łącząca północ z południem Europy. W odległości 2 godzin jazdy samochodem są 3 międzynarodowe lotniska we: Wrocławiu, Pradze i w Dreźnie. Aby dojechać do Szklarskiej Poręby skorzystać można z komunikacji kolejowej i autobusowej.


Do Szklarskiej Poręby coraz bliżej !

W 2013 r.Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizowały tory, rozjazdy, most i przejazdy kolejowo-drogowe. Dzięki temu pociągi jadą szybciej. Standard obsługi poprawiła przebudowa peronów. Stacje Piechowice i Szklarska Poręba Górna są dostosowanie do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Linia z Jeleniej Góry do Szklarskiej poręby to typowo górska trasa. Widać z niej Karkonosze i Góry Izerskie. Pomiędzy Piechowicami a Szklarska Porębą na odcinku 12 km pociąg pokonuje wysokość 313 m.

Oferta Kolei Dolnośląskich
Na trasie Wrocław - Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna od 16 listopada 2013 r. w weekendy będą kursowały nowoczesne zespoły trakcyjne 31 WE Impuls Kolei Dolnośląskich.
W nowoczesnych pociągach pasażerowie w czasie podróży mogą korzystać z internetu, podładować komórkę czy przewinąć niemowlę na specjalnie przygotowanym przewijaku. Komfort podroży poprawiają także szyby pochłaniające promienie słoneczne, klimatyzacja i wygodne fotele, zaś niskopodłogowe wejście ułatwi poruszanie się osobom na wózkach i młodym rodzicom. 31WE posiadają 202 miejsca siedzące i 256 stojących, a dodatkowo można w nich przewozić rowery oraz narty.

Oferta Przewozów Regionalnych
Do Szklarskiej Poręby docierać będzie od strony Jeleniej Góry 5 pociągów Przewozów Regionalnych (w tym bezpośrednie pociągi REGIO z Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry).
Po zakończeniu modernizacji linii pociągi kursować będą szybciej, co w połączeniu z efektami trwającej rewitalizacji linii Wrocław – Jelenia Góra, przełoży się na znaczące uatrakcyjnienie czasu przejazdu z Wrocławia do Szklarskiej Poręby, który wynosił będzie ok. 3 godziny i 20 minut.

Zapraszamy do skorzystania z wybranych ofert taryfowych, obowiązujących przy przejazdach do Szklarskiej Poręby:

 • BILET TURYSTYCZNY na pociągi REGIO
  Za 45 zł od piątku od godziny 18:00 do poniedziałku do 06:00 można podróżować bez ograniczeń na terenie kraju wszystkimi pociągami REGIO oraz osobowymi Kolei Dolnośląskich. Bilet upoważnia również do przejazdu do pierwszej stacji za granicą kraju – w przypadku linii ze Szklarskiej Poręby jest to stacja Harrachov. Dla porównania, bilet normalny w jedną stronę w relacji Wrocław Główny – Szklarska Poręba Górna kosztuje 25,50 zł.
 • TY i RAZ, DWA, TRZY
  Oferta skierowana do pasażerów, podróżujących w grupach przynajmniej dwuosobowych. Koszt biletu pierwszej osoby naliczany jest zgodnie z podstawową taryfą (bilet normalny lub z przysługującą ulgą ustawową), natomiast koszt biletu kolejnych osób, maksymalnie trzech w ramach jednej grupy, koszt biletu naliczany jest zgodnie z taryfą razem, której cennik jest o ok. 30% niższy od taryfy normalnej.
 • BILET EURO – NYSA
  Na terenie Polski bilet obowiązuje na następujących odcinkach linii kolejowych: Bolesławiec – Węgliniec – Zgorzelec – Lubań Śląski – Jelenia Góra – Szklarska Poręba – Harrachov, a ponadto na wielu liniach kolejowych i autobusowych obszaru związkowego ZVON na terenie Polski, Czech i Niemiec. Uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów komunikacją kolejową autobusową przez cały dzień. Koszt biletu dla jednej osoby to 25 zł, a dla grupy maksymalnie 5-osobowej 75 zł.

Rozkład jazdy pociągów

Rozkład jazdy autobusów

 • rozkład jazdy PKS (dworzec Jelenia Góra) - www.pks.jgora.pl
 • telefon informacji PKS Jelenia Góra - infolinia tel. 0703 403 337
 • www.krycha.pl - połączenia autobusowe prywatnego przewoźnika

Firma Ro-Ko Car Service - rozkład jazdy


Polonus - Rozkład Jazdy [Adobe Acrobat PDF - 512.59 KB]

Taksówki i busy

 • Postój TAXI ul. 1 Maja, tel. 75 717 21 03
 • Euro Radio Taxi Jelenia Góra - Szklarska Poręba - Karpacz tel. 19625 lub 695 25 25 25

  Komunikacja - przydatne linki:

  Rozkład jazy autobusów kursujących z/do przychodni na ul. Szpitalnej 1 [Adobe Acrobat PDF - 96.99 KB]