Dziecinada na peronie

Dziecinada na peronie

Od 11.06.2022 16:00 do 11.06.2022 17:00

Lokalizacja: Dworcowa 1

Kategorie: Spektakl

Hits: 1487

Oceń:

Spektakl teatralny dla najmłodszych widzów 11 czerwca o godzinie 16

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci DZIECINADA w Szklarskiej Porębie najmłodsi wodzowie zobaczą Opowieści małej Lupitiny González — Kukiełkowego teatru bez Granic z Republiki Czeskiej. Wyreżyserowany i muzycznie opracowany przez Dorę Bouzkovou, w scenografii Magdaleny Prouskovej-Koděrovej przeznaczony jest dla dzieci 4+, a trwa 50 minut.

Rodzina Lupitiny, małej meksykańskiej dziewczynki, przygotowuje się do obchodów Dnia Zadusznego, który w lokalnej kulturze jest barwnym i radosnym świętem, spotkaniem śmierci i życia. Żywi weselą się razem ze zmarłymi, z którymi rozmawiają, śpiewają ulubione piosenki i dla których przygotowują ulubione potrawy. Magiczny, niezwykle szczery i żywiołowy spektakl Dory Bouzkovej adresowany jest do najmłodszych widzów i opowiedziany językiem dziecka. Niełatwy temat odejścia potraktowany jest z pewnym dystansem i humorem, ze świadomością towarzyszących mu złożonych emocji i przybliżeniu istoty problemu. Oswajając temat śmierci, przypomina nam, że pozostaje ona naturalną częścią każdego życia.

Opowieści małej Lupitiny González 11 czerwca o godzinie 16 na 4 PERONIE przy ulicy Dworcowej 10 (dworzec kolejowy).
Bilety w cenie 5 zł do nabycia od środy do niedzieli w godz. 11-17 oraz 20 minut przed spektaklem.

Festiwal DZIECINADA zorganizowała, już po raz dziewiąty, Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych oraz Strefa Kultury Wrocław. Kierowany jest do wrocławskich dzieci, rodziców, opiekunów i rodzin. Spektakle będzie można oglądać od 9 do 12 czerwca w kilku lokalizacjach: Teatrze Polskim (scena na Świebodzkim), Centrum na Przedmieściu oraz w Imparcie (scena w podwórku). I oczywiście w Szklarskiej Porębie.

Pełny program i bilety na pozostałe spektakle festiwalu dostępne są na stronach: www.dziecinada.wroclaw.pl, www.strefakultury.pl oraz www.eventim.pl.  

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Dziecinada - spektakl 11 czerwca na 4 Peronie