Gaja, Tellus, Pachamama — Matka Ziemia

Gaja, Tellus, Pachamama — Matka Ziemia

Od 22.04.2020 18:00 do 22.04.2020 19:00

Lokalizacja: Internet

Kategorie: Webinar

Hits: 1922


Webinar-spotkanie z życzliwym, wspierającym przyjacielem — pisarzem Robertem Rientem

Link do webinaru zostanie udostępniony w dniu wydarzenia poprzez adres: https://www.facebook.com/events/364196814496696

2020 04 22 Rient webinar

W tych wyjątkowych i dla wielu osób trudnych chwilach wspólnie poszukamy sposobów na zachowanie spokoju, równowagi oraz pogłębienia relacji z naturą i Ziemią.

Robert Rient urodził się w Szklarskiej Porębie, wychowywał jako wyznawca religii świadków Jehowy. Gdy jako dorosły człowiek porzucił to wyznanie wyruszył w wieloletnią podróż przez psychologię, różne religie i praktyki duchowe, by ostatecznie porzucić rolę wyznawcy na dobre. W swojej pracy dziennikarskiej i pisarskiej skupia się na temacie wolności, praktykach duchowych oraz naszych relacjach z naturą. Jest autorem powieści „Chodziło o miłość” (2013), reportażu „Świadek” (2015) wydanego również w Ameryce (2016), powieści „Duchy Jeremiego” (2017) nominowanej do nagrody literackiej Nike oraz książki o podróży dookoła świata „Przebłysk” (2018). Dla magazynu „Sens” od wielu lat pisze o różnych nurtach terapeutycznych, sposobach leczenia psychiki oraz pracy z emocjami. Jest autorem cyklu „Wizje roślin” dla magazynu „Przekrój”, w którym pisze o leczniczych i
uzdrawiających właściwościach roślin.

W swojej pracy dziennikarskiej zajmuje się tematem kryzysu klimatycznego. Obecna pandemia wpisuje się w trwający kryzys klimatyczny i przynależy do czasów gwałtownych przemian. To co wywołuje lęk może być również wielką szansą. Więcej na te temat możecie Państwo przeczytać w jednym z ostatnich tekstów Roberta „Głęboka adaptacja do kryzysu klimatycznego

Wirtualne spotkanie z pisarzem będzie okazją do zadania pytań, a on ze swojej strony obiecał opowiedzieć kilka ciekawych historii o Ziemi i lekarstwie, które w sobie zawiera. Robert przeczyta również krótkie fragmenty książek i artykułów, które poruszają temat odzyskiwania równowagi, siły i spokoju w relacjach z naturą.

O sobie mówi tak:
W swojej pracy duchowej czerpię z nauk szamanek i szamanów, głównie z afrykańskiego plemienia Dagara i południowoamerykańskiego plemienia Shipibo oraz z bezpośredniego źródła. Odwołuję się także do wieloletnich praktyk medytacyjnych i prowadzenia grup wsparcia oraz ogólnorozwojowych. Te cenne drogi okazały się jednak niewystarczające. Brnąłem przez książki, spotkania i praktyki. Poszukiwałem konkretnych, prostych i uczciwych instrukcji by poradzić sobie z chorobami, lękiem, własnym umysłem i zjawiskami uznawanymi za nienaturalne, czy nadprzyrodzone. Odpowiedzi szukałem w badaniach naukowych, religiach, filozofii i psychologii, które oferowały statystyki, dogmaty, przemyślenia lub uproszczoną wersję struktury świadomości. Każda z tych dziedzin udzielała odpowiedzi, które na najgłębszym poziomie okazywały się jedynie wskazówką lub interpretacją rzeczywistości. Ze zdumienie odkryłem, że otaczająca mnie natura posiada odpowiedzi na wszystkie pytania.