Dzień Św. Wawrzyńca w Karkonoskim Parku Narodowym

Dzień Św. Wawrzyńca w Karkonoskim Parku Narodowym

Od 10.08.2019 09:00 do 10.08.2019 16:00

Lokalizacja: Karkonosze

Kategorie: Kultura, Warsztaty, Edukacja

Hits: 5718


Patron przewodników sudeckich, ubogich, piekarzy, kucharzy i bibliotekarzy swój dzień ma 10 sierpnia

Z tej okazji co roku odbywa się pielgrzymka na najwyższą górę Śląska i Czech, nasz karkonoski Olimp — Śnieżkę. Uroczysta Msza Św. w kaplicy pod wezwaniem świętego i doniosłe spotkanie na szczycie ludzi związanych z Karkonoszami jest zawsze świetną okazją na dobre spędzenie czasu w doborowym towarzystwie.

Nie są to jednak wszystkie atrakcje dnia.
W Domku Myśliwskim — punkcie informacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w sobotę i niedzielę 10 i 11 sierpnia, w godz. 10-16 będzie można porozmawiać ludziach gór. Mile widziane całe rodziny.

Akcja CZYSTE KARKONOSZE — ZATRZYMAJ INWAZJĘ! to kolejna okazja do posprzątania Karkonoszy po pseudoturystach. Zbiórka ochotników o godz. 9 przy Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Okrzei 28 w Szklarskiej Porębie.

A w Karpaczu, w parkowym Centrum Informacyjnym przy ulicy Leśnej 9, odbędzie się Dzień Pszczół. Od godz. 10 do 15 będzie można podglądać pszczoły i ich zwyczaje. Nie tylko w ulach, ale również tych dziko żyjących. Będzie też okazja do rozmowy o przyszłości świata bez pszczół.

W Dzień Św. Wawrzyńca — 10 sierpnia Karkonoski Park Narodowy NIE POBIERA opłat za wstęp!

Dzień pszczół w KPN