×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

1 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca z Legnicy  gościnnie wystąpił w DW „Zdrowie” w Szklarskiej Porębie.
W piątkowy wieczór przy pełnej sali publiczności mieliśmy okazję podziwiać barwne stroje oraz zdolności taneczne i wokalne ludowego zespołu „Legnica”. Program był bardzo bogaty i przybliżył nam tradycyjne pieśni i tańce z różnych regionów kraju, przede wszystkim: Lubelszczyzny, Dolnego Śląska, Rzeszowszczyzny i Wielkopolski.
Zespół istnieje od 35 lat i w swoich szeregach gromadzi już trzecie pokolenie. Istnieją trzy grupy taneczne: dziecięca, młodzieżowa i dorosła. Swój artystyczny dorobek zespół prezentował w wielu krajach Europy i Azji.  Wystąpili m.in. w Rosji, Czechach , Jugosławii, Francji, a nawet w Izraelu. Zespół Pieśni i Tańca „Legnica” w swoim repertuarze posiada wszystkie tańce narodowe t.j. "Polonez", "Mazur", "Kujawiak", "Oberek" i "Krakowiak" oraz liczne taneczno-śpiewne suity regionalne z całego kraju. Usłyszeliśmy również utwory muzyczne na akordeon w wykonaniu Krzysztofa Rayskiego laureata wielu nagród krajowych i międzynarodowych.
Największe wrażenie na publiczności zrobił Kujawiak w wykonaniu duetu tanecznego młodych Legniczan. Tym tańcem zespół zakończył swój koncert
promocyjny.

Tekst i zdjęcia