×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Warsztaty obejmują naukę gry na bębnach "djembe", basowych "dundun", oraz grzechotkach  "djabara".
Na zajęciach poznamy tradycyjne rytmy zachodnioafrykańskie w ciekawych aranżacjach, dla najmłodszych bębniarzy przewidziane są zabawy rytmiczne.

Bębny w krajach takich jak Gwinea, Mali, Senegal, Burkina Faso obecne są na co dzień, muzyka bębnów towarzyszy świętom , zabawom, weselom, oraz codziennym czynnościom (np.powrót rolników do domów). Każdemu wydarzeniu przypisany jest konkretny rytm i pieśń.

Na warsztatach spróbujemy zagłębić się w świat tradycyjnej muzyki perkusyjnej Zachodniej Afryki.

Warsztaty rozpoczną się we wrześniu.

więcej na www.moksial.pl

 

 

 

 

Zajęcia prowadzi Mariusz Raźny, z wykształcenia nauczyciel wf, z zamiłowania muzyk. Specjalizuje się w grze na zachodnioafrykańskich bębnach djembe i dundun. Przygodę z bębnami rozpoczął 10 lat temu, współzałożyciel zespołu "Gleba", bębniarz Bractwa Walońskiego, założyciel i solista zespołu "Tiriba" z Jeleniej Góry, zwycięzca konkursu djembesolo-Malbork 2008. Od 5 lat prowadzi regularne warsztaty dla grup w różnym wieku. Wiedzę na temat grania zdobyła uczestnicząc w zajęciach znanych mistrzów djembe (djembefola): Namory Keita (Gwinea), Abubakar Diakite (Gwinea), Mamaudou Sall (Senegal), Maxime Piazza (Francja), Wojtek Pęczek (Polska).