×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W sobotę 6 maja po raz siódmy Lokalni Liderzy Osiedla Huty w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lokalni -Niebanalni oraz Przedszkolem nr 2 na Osiedlu Huty zorganizowali Festyn Hutniczy. Tym razem odbył się on w zupełnie nowej odsłonie-gry terenowej pod nazwą Rajd Kryształowy.

Kryształowy RajdPunktualnie o godzinie 10.00 spod Leśnej Huty pięć drużyn po krótkiej prezentacji wyrobu szkła wyruszyło na trasę przygotowaną przez właścicieli Żelaznego Tygla państwa Pawłowskich. Po krótkiej odprawie w Żelaznym Tyglu, gdzie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy plecak-worek z hutniczą wodą, walońskim preclem i owocem oraz mapę gry, rozpoczęła się zacięta walka między drużynami. Na trasie wiodącej przez związane z hutnictwem miejsca czekało na uczestników wiele zagadek i zadań do rozwiązania. Nie wszystkie zadania były łatwe. Uczestnicy musieli mieć przysłowiowe „oczy dookoła głowy”. Dodatkową trudność stanowiła sama trasa wiodąca czasem pod górę po mokrych leśnych szlakach.

Mimo wszystkich trudności na metę rajdu do Przedszkola na Hucie po ok. 4 godzinach marszu dotarły wszystkie drużyny. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Największą ilość punktów zdobyły drużyny Kryształków, Kryształowych Myszek i Torpedy. Każdy z członków tych drużyn został obdarowany pamiątkowym szklanym Aurunie. Odpowiadając na zadawane przez Mistrza Walońskiego pytania konkursowe wszyscy uczestnicy rajdu mogli wygrać inne atrakcyjne nagrody.

Za zasługi dla aktywizacji i integracji mieszkańców Osiedla Huty przyznaną po raz drugi przez Lokalnych Liderów Osiedla Huty nagrodą w postaci Szklanego Anioła został wyróżniony Roman Klimek. Pan Roman od samego początku wspiera wszystkie działania na Osiedlu huty i także nie raz jest „dobrym aniołem” dla przedszkolaków, ale i wychowanków MOPS-owskich” świetlic.

Na podsumowanie imprezy zaprezentowana została wydana przez Grzegorza Sokolińskiego książeczka zawierająca historyczne zdjęcia Huty Julia. Bonusem było zamieszczenie w niej kilka zdjęć z poprzednich festynów.

VII Festyn hutnictwa szkła. Szklarska Majówka w Szklarskiej Porębie przygotowany w formule partnerskiej przez Stowarzyszenie Lokalni-Niebanalni wraz z partnerami – Grupą Lokalnych liderów Osiedla Huty, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Przedszkolem Samorządowym Nr 2 w Szklarskiej Porębie dofinansowany był ze środków z pożytku publicznego miasta Szklarska Poręba.

(MOPS-MSL)

  • Hits: 647
  • Hits: 622
  • Hits: 657
  • Hits: 629
  • Hits: 641
  • Hits: 624
  • Hits: 648
  • Hits: 594
  • Hits: 642
  • Hits: 20879