×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

III Interferie RUN nagłówek

III Interferie Run i 10 Staropolanki - sold out!Limit miejsc startowych na ten bieg wyczerpał się kilka dni przed zawodami, a długo wyczekiwane izerskie biegowe święto spod znaku RWSB już w najbliższą niedzielę, 10 czerwca. Znów pobiegniemy ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa - Zdroju. Druga edycja cyklu Runner's World Super Bieg już w ten weekend, a kto nie zadbał o start wcześniej, mógł od własnego komputera odejść z kwitkiem. W dniu biegu zapisów już nie będzie i pobiegną Ci, którzy zmieścili się w limicie.

Na pewno jest to jeden z najbardziej lubianych biegów RWSB - pomysł aby połączyć trasą biegu dwie miejscowości i dwa hotele jest na tyle ciekawy, że chętnych do udziału w zawodach co roku przybywa. Nie zapomniano też o biegnących na "dychę" - oni biegną do Świeradowa z Rozdroża Izerskiego. W obu przypadkach - na start w Szklarskiej i na Rozdrożu - zawodnicy są dowożeni ze Świeradowa podstawionymi przez organizatorów autobusami. Potem już wszystko w nogach i głowach biegaczy - trzeba dotrzeć na metę o własnych siłach.

Profil trasy obu biegów i sposób poprowadzenia trasy sprzyja dobrym rezultatom - pierwsze 8 km półmaratonu to w zasadzie długi podbieg, a potem zaczynają się odcinki w dół, znów przeplatane podbiegami. Łatwizna jest tylko złudzeniem, bo tuż przed metą  mamy jeszcze jeden krótki sztywny podbieg, który niejednego postawił do pionu. Jedno jest pewno - jeśli jesteś dobrze przygotowany do biegania w górach, to ten bieg dostarczy Ci sporo górskiej radości. Jeśli dopiero zaczynasz górską przygodę albo chcesz zobaczyć "jak to jest" - dasz radę. III Interferie Run i 10 Staropolanki - sold out!Ta trasa da Ci nadzieję na to, że w górach też można biegać, a nie tylko czołgać się przez krzaki. Ale uważaj - RWSB  ma trudniejsze biegi i na takie też przyjdzie pora! "Dycha" to już w ogóle inna historia - tu w zasadzie cały czas jest z góry (pamiętajcie o podbiegu do mety!), a jedyny dłuższy podbieg pojawia się po siódmym kilometrze - w sam raz żeby "wziąć" go z rozpędu.

Biegniemy więc górami, spod Sport Hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie do Aqua Sport Hotelu Malachit w Świeradowie. Po dotarciu do mety atrakcje parku wodnego w hotelu Malachit staną przed biegaczami otworem - macie to w pakiecie startowym! Ponownie mamy też Mistrzostwa Polski Górników i Hutników w biegach górskich pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A. Jak zwykle mamy też klasyfikację OPEN na obu dystansach, kategorie drużynowe i wkraczamy już do walki w klasyfikacji generalnej cyklu RWSB. Kolejna okazja do dobrego wyniku 22 lipca w Bielawie na III Półmaratonie Górskim Kalenica. W Bielawie zadebiutuje też nowy pomysł twórców RWSB - Ultra Sowa (53 km).

III Interferie Run i Dziesiątka Staropolanki startują w niedzielę o 11:00. Baza zawodów, biuro, posiłki, dekoracje - Aqua Sport Hotel Malachit w Świeardowie - Zdroju. Stąd odjadą też autobusy na start pod Bornit i Rozdroże Izerskie.

Czas znów przebiec Góry Izerskie!

Więcej na superbieg.pl

Uwaga!!!
O godz. 11:00 z Interferie Sport Hotel Bornit wytarują zawodnicy półmaratonu. W związku z powyższym, można spodziewać się chwilowego utrudnienia w ruchu na ulicach: Mickiewicza, Szosa Czeska/Sikorskiego oraz Osiedle Huty.

 • Hits: 5157
 • Hits: 150
 • Hits: 146
 • Hits: 135
 • Hits: 213
 • Hits: 138
 • Hits: 130
 • Hits: 150
 • Hits: 123
 • Hits: 149
 • Hits: 129
 • Hits: 141

III Interferie RUN pasek sponsorski