×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Magiczna Nocna DziesiątkaPochodnie, podświetlane bramy, cisza Gór Izerskich, migotanie świateł z latarek-czołówek niemal dwustu zawodników oraz ponad 16 stopni mrozu. Nocna Dziesiątka po raz kolejny była magiczna i rozegrała się w warunkach ekstremalnych. Zwyciężyli Piotr Skowron i Klara Moravcova.

To była trzecia konkurencja (z dziesięciu) 42. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego, którego centrum znajduje się na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku.

Przed startem Nocnej Dziesiątki po Polanie Jakuszyckiej wielu zawodników biegało bez nart. Było tak zimno ( - 16.6 C), że nie sposób było wytrzymać bez ruchu. Gdy już się ruszyło, mrozu się nie czuło. Można się było nie tylko rozgrzać, ale nawet solidnie spocić.

Tym bardziej, że na pierwszych kilometrach były dwa wymagające podbiegi: na Górny Dukt i trasą TV Polonia. Potem były szalone zjazdy z Samolotu i trasą Herberta. Końcówka wiodła od Działu Izerskiego trasą Spacerową na Polanę Jakuszycką.

Atmosfera wśród biegaczy panowała jak zwykle świetna, choć rywalizacja była niezwykle zacięta. Piotr Skowron stoczył o zwycięstwo walkę z Czechem Martinem Svarcem i Tomaszem Kałużnym. Wśród kobiet faworytka Klara Moravcova (piąta w open zaledwie 45 sekund za najlepszym mężczyzną) miała ułatwione zadanie, bo najpoważniejsza rywalka Kamila Boczkowska utknęła tuż po starcie w kolizji z kilkoma zawodnikami. Potem Kamila musiała gonić i zdołała zająć drugie miejsce, po wyprzedzeniu Anny Gałek.

Magiczna Nocna DziesiątkaNa mecie biegacze szybko stygli i zaczynali marznąć, ale byli zadowoleni. Udział w takim biegu - nie dość, że nocnym, to w przenikliwym zimnie - to przygoda i wyzwanie.

Kolejne konkurencje 42. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego, w piątek, 2 marca. Będą to biegi na 30 km techniką dowolną (zaliczany do Worldloppet) i na 7 km klasykiem.

Partnerem tego Biegu była firma Poltent i to ona dostarczyła na trasę podświetlane bramy i słupki pneumatyczne.

NOCNA DZIESIĄTKA
MĘŻCZYŹNI

  1. Piotr Skowron (MKS Karkonosze Jelenia Góra) 31:15
  2. Martin Svarc (Ski Klub Jablonec) 31:18
  3. Tomasz Kałużny (Enervit Yoko Xc Life Team) 31:25

KOBIETY

  1. Klara Moravcova (Ski Klub Jablonec) 32:00
  2. Kamila Boczkowska (MKS Karkonosze Jelenia Góra) 37:57
  3. Anna Gałek 38:52

Pełne wyniki http://wyniki.datasport.pl/results2418/

  • Hits: 6809
  • Hits: 203
  • Hits: 345
  • Hits: 145